کد خبر : 1891
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲:۰۸
-

حفظ سلامت انسان ها اولویت اول هلال احمر / توجه ویژه به مناطق محروم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا رضایی شامگاه پنج شنبه در مراسم آغاز فعالیت کاروان نذر آب ۳ در جمع مردم میغان نهبندان بیان کرد: با توجه به محرومیت های روستاهای نهبندان، این مناطق مد نظر کاروان های نذر آب ۳ قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت انسان ها از اولویت های هلال احمر است، اظهار کرد: این جمعیت در هر زمان و مکانی که نیازمندان دست یاری دراز کنند، به یاری آن ها می شتابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: هلال احمر در قالب کاروان های نذر آب مناطق محروم را مورد توجه ویژه قرار داده است.

رضایی با اشاره به فعالیت کاروان های های نذر آب در مناطق محروم بیان کرد: طرح نذر آب ۳ در سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی اجرایی می‌شود.

وی توزیع بسته های معیشتی و نوشت افزار را از جمله فعالیت این تیم ها دانست و اظهار کرد: دیگر خدمات این کاروان‌ها در زمینه ویزیت، داروی رایگان، مشاوره زنان و زایمان، روانشناختی و غربالگری تست قند خون و فشار خون، ارائه آموزش های پیشگیری از کرونا، تب سنجی و دندانپزشکی خواهد بود.

امام جمعه نهبندان در این مراسم با اشاره به محرومیت های روستاهای نهبندان بیان کرد:  محرومیت این روستاها باید به مسئولان منتقل شود.

حجت الاسلام خزایی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) بیان کرد: بر اساس احادیث و روایات گره گشایی از کار مردم ذخیره آخرتی برای عاملین خیر است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
اجرای طرح تولید قراردادی گوشت شتر در شهرستان بشرویه

انتهای پیام/
-