کد خبر : 232
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
-

نجات جان کوهنورد ۴۵ ساله از یخچال‌های یخی ازنا

خرم‌آباد – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از نجات جان کوهنورد ۴۵ ساله‌ای که در حین بازگشت از قله «سن بران» در یخچال‌های یخی گرفتار شده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صارم رضایی در سخنانی گفت: روز شنبه طی تماس تلفنی یک کوهنورد ۴۵ ساله مبنی بر اینکه بعد از صعود به قله سن بران در مسیر برگشت از یخچال زیر چال کبود به سمت پناهگاه گل گل سر خورده و دچار حادثه شده است، نیروهای جمعیت هلال احمر وارد عملیات شدند.

وی افزود: این کوهنورد از ناحیه کتف دچار در رفتگی شده و به علت درد شدید قادر به ادامه مسیر نبود و با تماس با مرکز کنترل هماهنگی عملیات امداد و نجات بلافاصله دو تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر ازنا (یک تیم موتوری و یک تیم زمینی) به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطرنشان کرد: با سرعت عمل خوب تیم‌های کوهستان جمعیت هلال احمر ازنا پس از دستیابی به مصدوم و جا انداختن کتف وی و انجام اقدامات پیش بیمارستانی لازم مصدوم به پایین کوه و از آنجا به پایگاه امداد و نجات اباذر هلال احمر ازنا انتقال دادند.

براساس این گزارش، قله سن بران با ارتفاع ۴۱۵۰ متر بلندترین قله لرستان (بام لرستان) محسوب می‌شود و هر ساله کوهنوردان زیادی از سراسر جهان به این قله صعود می‌کنند.

کد خبر ۴۹۴۲۹۳۰

مطالب تصادفی پیشنهادی
احداث پایگاه امدادی با کمک خیر روستایی در بشرویه / اهدای زمینی برای نجات آسیب دیدگان

انتهای پیام/
-