کد خبر : 2371
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
-

معلمی: بهترین راه شناخت کاندیداها، بررسی سوابق و پیشینه کاری آنهاست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بشرویه نیوز امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن تسلیت ایام ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد به تشریح شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد معلمی در جمع نمازگزاران، با اشاره به موضوع مهم انتخابات؛ بهترین راه شناخت کاندیداهای محترم را بررسی سوابق و پیشینه کاندیداها اعلام نمود.

ایشان در ادامه به گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداختند و افزودند: مهمترین توصیه‌ی رهبرانقلاب اولاً مربوط به سیاست‌ها و برنامه‌های کاری کاندیداها و سپس درباره‌ی گزینش مدیریت شهر و روستا است. تسهیل زندگی مردم در کارهایی که به شهرداریها مربوط است، برطرف کردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازی محیط زیست، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت و سازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامی و فرهنگیِ سالم، پرداختن به نیازهای فوری‌تر در عین اهتمام به کارهای زیربنایی، اولویت دادن به مناطق مستضعف‌نشین، تأثیرناپذیری از نفوذ ثروتمندان و جاذبه‌ی ثروت، رعایت دقیق قوانین و عدم تخطی از آن با حیله‌های شبه قانونی، رعایت ویژه‌ی محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بیت‌المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غیرلازم، و در یک کلمه رعایت تقوا و تدبیر و پشتکار، و بهره‌گیری از دانش و تجربه، مواد عمده‌ی توصیه‌ی نخست ایشان است؛ لذا ان شالله کاندیداهای محترم این موارد را مدنظر داشته باشند.

وی در ادامه خطبه‌ها طبق روال هفته‌های گذشته در راستای معرفی ظرفیت‌های شهرستان؛ به اقدامات مثبت و موثر گروههای جهادی اشاره نمودند و به معرفی گروه جهادی امام حسن مجتبی (ع) و گزارش مختصری از فعالیت های گروه پرداختند.

ایشان افزودند: گروه جهادی امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه مبارک امسال همزمان با سالروز ولادت کریم اهل بیت آغاز بکار نمود و در سه مرحله ۷۰۰۰ پرس غذای گرم توسط این گروه بین نیازمندان توزیع شده است.
وی اعزام ۴ تیم پزشکی عمومی به بیش از ۱۰ روستا و ویزیت بیش از ۲۰۰ نفر و تامین داروی رایگان بین نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را از جمله خدمات موثر این گروه اعلام نمود و افزود: با توجه به مشکلات پیش امده برای دامداران ، این گروه تاکنون توانسته است ۱۰۰ تن کاه گندم بین دامداران متقاضی با قیمت ارزان توزیع نماید و طی چند روز آینده حدود ۴۰ تن جو و میزان قابل توجهی یونجه بین دامداران توزیع خواهد نمود.

/انتهای پیام/

 


انتهای پیام/
-برچسب ها :

ناموجود