کد خبر : 2439
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
-

موافقت دولت با تغییر طبقه بندی گرمسیری شهرستان “بشرویه”

به گزارش بشرویه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم،در جلسه بعدازظهر روز یکشنبه هیئت وزیران که به ریاست آیت الله  سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، اعضای دولت با تغییر طبقه بندی گرمسیری شهرستان بشرویه واقع در استان خراسان جنوبی موافقت کردند.

در اجرای تبصره (۱) ماده (۱) قانون هدفمند کردن یارانه ها مبنی بر اعمال قیمت های ترجیحی برق و گاز طبیعی با لحاظ مناطق جغرافیایی و نوع، میزان و زمان مصرف و نیز با توجه به گزارش های ارایه شده از سوی اداره کل هواشناسی درخصوص شرایط آب و هوایی شهرستان بشرویه، هیئت وزیران مصوب کرد این شهرستان به مدت دو ماه (از ابتدای تیر ماه تا پایان مرداد ماه) به عنوان منطقه گرمسیر (۴) تعیین شود.

 

** اصلاح مصوبه دولت درخصوص تعدیل مجازات‏ های نقدی جرایم و تخلفات مندرج در قوانین

 

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و رفع ایراد قانونی درخصوص مصوبه مربوط به تعدیل مجازات های نقدی جرایم و تخلفات مندرج در قوانین، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، مبالغ مجازات نقدی مندرج در ماده واحده قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار به ترتیب، یکصد میلیون ریال، ۴۰۰ میلیون ریال و ۷۰۰ میلیون ریال تعیین شد.

** آیین نامه مربوط به استفاده از اسناد خزانه برای تسویه بدهی های انتقال یافته به شرکت های دولتی اصلاح شد

هیئت وزیران به منظور امکان استفاده از اسناد خزانه برای تسویه بدهی های انتقال یافته به شرکت های دولتی، آیین نامه جزء (۱) بند (ز) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور درخصوص تسویه بدهی ها و مطالبات خود با اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق صدور اسناد خزانه را اصلاح کرد.

به موجب اصلاحیه فوق، مطالبات قطعی معوق دولت شامل مطالبات دستگاه ‌های طلبکار از اشخاص متقاضی بابت منابع عمومی دولت به استثنای منابع حاصل از نفت و فرآورده‌ های نفتی و درآمدهای دارای مصارف خاص (درآمد – هزینه) است که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۹ ایجاد شده باشد.

Loading

مطالب تصادفی پیشنهادی
هنوز نگاه بی عدالتی در استان نسبت به شهرستان بشرویه دیده می شود

انتهای پیام/
- تسنیم