کد خبر : 2451
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
-

استاد فروزانفر از مفاخر و نوابغ ادبیات بشرویه است

به گفته وی استاد فروزانفر از مفاخر حوزه ادبیات، نوابغ و نوادر بشرویه است که آثار ارزشمندی از او در زبان و ادبیات فارسی، عربی و مولوی پژوهی به جا مانده که از افتخارات استان است.

نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی در ضرورت و نتایج برپایی این همایش و مانند آن برای معرفی مفاخر استان توضیح داد: امروز انقلاب اسلامی برای ملت ایران، مسلمانان و همه ملت‌های آزاده جهان، برکاتی دارد برکت‌هایی مانند ایستادن در مقابل ظلم و ستم مستکبران، آنچه که در آرمان‌های بشری وجود دارد از جمله عزت، تعالی و انسانیت همه براساس آموزه‌های توحیدی و الهی دین اسلام و برخاسته از آن است که امور دنیا و آخرت را تامین می‌کند.

نصیرایی تاکید کرد: موفقیت‌هایی هر روز در عرصه‌های مختلف در کشور شکل می‌گیرد که منشا آن ایمان، علم، تمدن و فرهنگ ایرانی اسلامی است فرهنگ مردم، باید ها و نبایدها و ارزش های آنها؛ که برکات آن امروز نصیب کشور و جهان می‌شود؛ این دستاوردها و نتایج همه برخاسته از توحید است و بی تردید پرداختن به مفاخر و فرهنگ، پایه های پیشرفت و تعالی را محکم‌تر می‌کند چرا که اساس آن در پرداختن به فرهنگ است.

وی گفت: توجه به فرهنگ در عرصه‌های مختلف به معنای پیشرفت در تمام حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  است و ضرورت دارد  به همه عناصر و عرصه‌های فرهنگی خود بیشتر از قبل توجه و آنها را  به نسل جدید منتقل کنیم.

نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ، معرفی و شناساندن عناصر فرهنگی استان است، مفاخری که در همه مناطق استان، شهر و روستا رشد یافته و تربیت شدند و معرفی این مفاخر فرهنگی ضروری است.

نصیرایی تصریح کرد: معرفی این شخصیت‌ها و نوابغ از جمله استاد فروزانفر از وظایف و رسالت‌های همگانی است دولت، مجلس، سیاست گذاران،همه مدیران دستگاه‌ها در ارکان و اجزا در هر سطح و جایگاهی باید برای معرفی این مفاخر علمی به جامعه و به ویژه نسل جوان تلاش کنند.

وی اشاره کرد: معرفی نقاط قوت و توانمندی این افراد در مقابل دشمنان، باعث پیروزی و موفقیت است چرا که دشمنان و مستکبران درصدد ضعف و شکست نظام هستند و با اقداماتی مانند بی توجهی و کم رنگ کردن فرهنگ، ارزش‌‌ها و باورهای ما تلاش می‌کنند به تدریج ایمان، خودباوری، تلاش و پیشرفت و همت را را از مردم ما بگیرند.

نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبیعی است در این صورت جامعه رشد نمی‌کند و منفعل و بی خاصیت می‌شود و مستکبران آن را به دلخواه خود شکل می‌دهند پس باید که برای ایستادگی در برابر دشمن  با قوت بیشتر با احیا و توجه به ارزش‌های فرهنگی پیش رفت.

نصیرایی وعده داد که برای جستجوی ترجمه کامل و روان قرآن استاد فروزانفر که مفقود شده بررسی کند. علاوه بر این معرفی بیشتر استاد بدیع الزمان فروزانفر در استان و از طر یق شورای فرهنگ عمومی، بررسی ثبت استاد فروزانفر به عنوان پدر تاریخ ادبیات کشور، موضوع مهم و موثر خواهرخواندگی بشرویه با قونیه وتاثیرات فراوان اقتصادی، گردشگری و فرهنگی را نیز پس از طرح موضوع‌ها در همایش  و ارایه ساز و کارهای لازم پیگیری کند.

Loading

مطالب تصادفی پیشنهادی
مسیرهای راهپیمایی یوم الله 13 آّبان در مراکز شهرستان های خراسان جنوبی

انتهای پیام/
-