کد خبر : 2454
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
-

همایش استاد بدیع‌الزمان فروزانفر بین‌المللی برگزار می شود

به گزارش بشرویه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمود رمضانی صبح امروز در همایش منطقه‌ای بزرگداشت استاد بدیع الزمان فروزانفر که در شهرستان بشرویه در حال برگزاری است اظهار داشت: سرزمین ایران شخصیت های بزرگی را پرورش داده است که  هرکدام از آنها هویت ملی معنوی را پرورش داده است از این حیث که اگر بتوانیم بزرگداشتی برای مفاخر برگزار کنیم  می توانیم به همه  گان معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه وظیفه ما معرفی مفاخر به جهانیان است گفت: ما باید به آیندگان و نسل جوان بفهمانیم که ما دارای پیشینه قوی هستیم و سبب خودباوری عزت نفس می شود که با شناسایی مفاخر می توان آینده علمی کشور را ترسیم کنیم .

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی هم مانند دیگر نقاط کشور شخصیت‌های بزرگ  و پدران علمی بزرگی از قبیل استاد بدیع الزمان فروزانفر دارد که او  در حوزه ادبیات تاثیر زیادی گذاشت.

رمضانی بیان کرد: فروزانفر از مفاخر بزرگ دانش ادبیات است  ودانش او در علوم مختلف سبب شد از او به عنوان تاثیرگذارترین فرد در  حوزه ادبیات کهن و بنیانگدار نهضت تحقیقی علوم ادبیات یادکرد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه فروزانفر  ۴۰ سال در حوزه مولوی پژوهی تلاش کرد گفت:  بزرگی و  عظمت او تا جایی است که از او به عنوان استاد استادان یاد می شود.

وی ادامه داد: از محضر او اساتید بزرگی پرورش یافته است و نقش پر رنگ او در حوزه مولوی پژوهی است و اگر او در این زمینه قدمی برنمی داشت شاید جهان نمی توانست او را به این اندازه بشناسد  و برگزاری این  همایش ها بابت بزرگداشت شخص نیست بلکه  بزرگداشت علم،فرهنگ، ادب و هنر است.

رمضانی گفت: سالها بزرگداشت‌های مختلفی برای این استاد بزرگ برگزار شده است تا مقدمه ای برای برگزاری همایش بین المللی باشد و مقدمه این برنامه  اوایل سال عید نوروز بود که در خدمت مسئولان شهرستان بودیم  و برگزاری یک همایش در شان استان نیازمند برنامه ریزی بهتر است و آن طور که باید و شاید در خور علم و فرهنگ جلسه ای برگزار شود.

امام جمعه شهرستان بشرویه هم امروز در همایش منطقه ای بزرگداشت استاد بدیع الزمان اظهار داشت: در این بزرگداشت می‌خواهیم یاد و خاطره عزیزی را بزرگ بنهیم  که در روز وفات او  این همایش برگزار شد و بهترین کار این است فاتحه ای بخوانیم.

حجت الاسلام معلمی با بیان اینکه باید  شهرستان بشرویه را به کشور بیشتر معرفی کنیم چرا که معرفی این مفاخر ارزشمند درهر شهرستان که گوهرهای ناب دارد  ادامه داد: معرفی این شخصیتها معرفی  فرهنگ آداب رسوم این سرزمین است .

وی گفت: بشرویه  زادگاه استاد فرزوانفر  است او استاد ادبیات فارسی و مولوی شناس است که در دل خود بدیع الزمانهایی تربیت کرده که ما امروز از نزدیک با انها آشنا هستیم و شاعرهای توانمندی در بشرویه داریم که با تاسی از فروزانفر به اوج رسیدند.

امام جمعه بشرویه گفت: بشرویه مهد علم، ادب، هنر، فضیلت، تقوا و ایمان است و ایمان در دل مردم موج می زند، این مردم با سابقه ارزشمند دیرینه خود که سابقه افتخار امیز در امور دینی و مذهبی است به عنوان حسینیه استان شناخته می شود،  بشرویه تنها قطب کشاورزی نیست  بلکه قطب مذهبی استان است و  بشرویه به عنوان حسینیه استان معرفی شده است .

معلمی گفت: قبل از فروزانفر مفاخر دیگری هم در این شهر بودند ما هم اکنون در نقاط مختلف کشور اساتید و افتخار افرینانی در عرصه های علمی فرهنگی سیاسی خودنمایی می کنند و  موجب افتخار شهرستان هستند.

Loading

مطالب تصادفی پیشنهادی
احداث پایگاه امدادی با کمک خیر روستایی در بشرویه / اهدای زمینی برای نجات آسیب دیدگان

انتهای پیام/
- تسنیم