کد خبر : 2457
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
-

مشکل اعتبار برای تکمیل بیمارستان بشرویه نداریم

جوادقناعت استاندار خراسان جنوبی در دهمین سفر شهرستانی امروز خود  با همراهی نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، ائمه جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان به شهرستان بشرویه سفر کرد .

به گزارش بشرویه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ؛ بازدید از مصلای ارسک، نقاط حادثه خیز ارسک- حجت آباد و ورودی روستای کرند و کلنگ زنی معبر جدید ارسک از جمله برنامه های این سفر بود

قناعت در این دهمین سفر شهرستانی خود از حوزه‌های علمیه تاریخی و جدید بشرویه، پروژه های استخر شنا و زمین چمن مصنوعی ورزشگاه آزادی، سالن نیمه تمام مدیریت بحران، سالن آمفی تئاتر و بیمارستان بشرویه نیز بازدید کرد.گفتگوی بی واسطه با مردم، دیدار با خانواده بزرگوار یک شهید و شرکت در مراسم عزاداری و علم گردانی از دیگر برنامه‌های این سفر است.

استاندار خراسان جنوبی از افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهر بشرویه در دهه فجر امسال خبرداد و گفت: این طرح ۱۵ میلیارد تومان اعتبار دارد و مشکل اعتباری ندارد.

جواد قناعت با اعلام این خبر در شورای اداری شهرستان بشرویه اظهار داشت: با راه‌اندازی بیمارستان جدید بشرویه، بیمارستان قبلی یعنی شفا تعطیل نمی‌شود و هر دو همزمان فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه بحث‌های کارشناسی مصوبات سفر رسمی استاندار به شهرستان‌ های مختلف با حضور فرمانداران و دستگاه‌ های متولی از قبل در مرکز انجام می‌شود، افزود: برای ساماندهی گلزار شهدای شهرستان یک میلیارد تومان و برای تکمیل مصلای شهر ارسک هم یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص خواهد یافت.

قناعت بیان کرد: برای احداث پل معبر جدید شهر ارسک یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان هم از محل اعتبارات شهرستانی اختصاص خواهد یافت.
به گفته وی؛ برای اصلاح نقطه حادثه خیز ارسک – حجت آباد و برای اصلاح نقطه حادثه خیز ورودی روستای کرند بشرویه هم مبلغ چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و محرومیت‌زدایی اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه برای مرمت و بهسازی حوزه‌های علمیه شهر بشرویه، مبلغ ۲ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت، عنوان کرد: تکمیل استخر شنای شهر بشرویه ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، لذا تلاش ما این است که در سفر وزیر ورزش و جوانان و از محل اعتبارات متمم سفر رئیس جمهوری اعتبارات لازم را برای تکمیل این طرح پیگیری کنیم.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برای تأمین روشنایی ورزشگاه آزادی شهر بشرویه ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستانی و برای احداث چمن و روشنایی ورزشگاه تختی هم مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص داده خواهد شد.

قناعت با اشاره به اینکه برای تکمیل ساختمان مدیریت بحران شهرستان مبلغ پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات پیشگیری مدیریت بحران اختصاص خواهد یافت، اضافه کرد: برای تکمیل ساخت پروژه سالن آمفی تئاتر شهر بشرویه مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستانی اختصاص خواهد یافت.

وی اظهارکرد: برای تأمین ۱۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این طرح، پیگیری‌ های لازم از سطح ملی و از محل اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: برای تکمیل، تجهیز و تعمیر ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه هم مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص خواهد یافت.

استاندار خراسان جنوبی  ادامه داد: برای تکمیل کلانتری قائم از محل اعتبارات استانی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اختصاص خواهد یافت.

قناعت گفت: درخصوص میدان بسیج بشرویه هم بررسی کارشناسی از سوی دفتر فنی استانداری انجام شود، پس از تأیید دفتر فنی، المان میدان از محل اعتبارات استانی تأمین و تکمیل میدان نیز بر عهده شهرداری خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای عمران شهری شهر ارسک هم مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.

بازدید از مصلای نماز جمعه شهر ارسک

استاندار خراسان‌جنوبی در جریان سفر به شهرستان بشرویه از مصلای نماز جمعه شهر ارسک بازدید کرد. عملیات بهسازی مسجد جامع شهر ارسک جهت توسعه و تبدیل آن به مصلای نماز جمعه از سال ۱۳۷۰ آغاز شده است.

با کمک خیرین تعداد ۳۰ واحد مسکونی و ۱۰ مغازه تجاری برای اضافه شدن به این بنا تملک شده است. کل بنا در حال حاضر دارای مساحتی بالغ بر ۴ هزار متر مربع  می باشد.
تکمیل این بنا ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

آغاز عملیات اجرایی بازگشایی معبر جدید شهر ارسک

طی مراسمی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، پروژه بازگشایی معبر جدید شهر ارسک کلنگ زنی شد.  مراسم آغاز عملیات اجرایی بازگشایی معبر جدید شهر ارسک با حضور نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، ائمه جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان شهرستان بشرویه برگزار شد.

این معبر با هدف کاهش آمار تصادفات در یک نقطه حادثه خیز شهر و به جهت تسهیل راه های دسترسی شهروندان ایجاد می شود. معبر جدید شهر ارسک به طول ۸۵۰  متر- حدفاصل میدان جهاد تا میدان شهدا- به دلیل عرض کم خیابان و تصادفات جرحی و فوتی فراوان، نیازمند بازگشایی بود.

در ابتدای این معبر جدید، یک پل بر روی رودخانه کال آخوند با عرض ۳۰ متر ، ارتفاع ۸ متر و طول ۲۵ متر احداث خواهد شد. براساس پیش بینی های صورت گرفته، اجرای کامل این پروژه  بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد .

بازدید از نقطه حادثه خیز محور ارسک – حجت آباد در شهرستان بشرویه

مطالب تصادفی پیشنهادی
مردم خراسان جنوبی پیشگام در مشارکت انتخاباتی

استاندار خراسان جنوبی از نقطه حادثه خیز محور ارسک – حجت آباد در شهرستان بشرویه بازدید کردند.  محدوده راه بشرویه به سمت شهر ارسک در فاصله دو کیلومتری شهر ارسک دارای دو نقطه حادثه خیز است.

این دو نقطه که همه ساله شاهد تصادفات جرحی و فوتی فراوانی است در محل سه راهی حجت آباد –ارسک- رقه و نیز  دوراهی ارسک – کمربندی شهر واقع شده است.رفع نقطه حادثه خیز دوراهی ارسک – کمربندی شهر دارای مصوبه شورای ترافیک در سال ۱۳۹۴ می باشد ، لیکن بدلیل عدم تخصیص اعتبار کافی تاکنون معطل مانده است .

تأمین روشنایی، جدول گذاری ، زیرسازی و آسفالت محورها از جمله اقداماتی است که باید برای رفع این نقاط حادثه خیز انجام شود. پیش بینی می شود اجرای این پروژه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داشته باشد.

حوزه علمیه تاریخی ملاعبدالله تونی بشروی، میزبان استاندار خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی در ادامه برنامه های سفر به شهرستان بشرویه از حوزه علمیه تاریخی ملاعبدالله تونی بشروی بازدید کرد. در این بازدید دکتر قناعت با هدف آشنایی با این اثر تاریخی صورت گرفت.

قدمت ۴۰۰ ساله حوزه علمیه ملا عبدالله تونی بشروی به عنوان یکی از قدیمی ترین حوزه های علمیه کشور، نشان دهنده دیرینگی مذهب شیعه و علاقه مردم به مسائل مذهبی در شهرستان بشرویه است.

حوزه علمیه ملاعبدالله با زیربنای ۸۹۰ مترمربع از بناهای دوره صفویه است که مرمت آن در اولویت برنامه‌های عمرانی شهرستان بشرویه قرار دارد. اعتبار مورد نیاز جهت مرمت و بهسازی این بنا ۱۱میلیارد ریال پیش بینی شده است.

استاندار خراسان جنوبی : مردم از دولت سیزدهم توقع کار و تلاش دارند/حل مشکلات جامعه نیازمند صبر و بردباری بیشتر مردم

استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم از دولت سیزدهم توقع کار و تلاش دارند، تلاش دست اندرکاران دولت در مدیریت میدانی حوادث مختلف از جمله در حوادث سیل اخیر قابل تقدیر است، اما حل مشکلات جامعه نیازمند صبر و بردباری بیشتر مردم  است .

جواد قناعت  عصر امروز با تأکید بر این مطلب در شورای اداری شهرستان بشرویه، ضمن تسلیت ایام عزاداری و سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای دشت کربلا، اظهار داشت: گریه با معرفت بر مصیبت امام حسین(ع) گناهان انسان را پاک می‌کند که باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده و بهره را ببریم.

وی با اشاره به اینکه کشور اسلامی ما خیلی مدیون لطف و عنایت خداوند متعال و ائمه اطهار(ع) است، اضافه کرد: به دلیل تأسی ملت و بزرگان دین ما به امام حسین(ع) است که توانسته‌ایم در این چهل و سال اندی از گردنه‌های سخت با موفقیت و سربلندی عبور کنیم.

استاندار عنوان کرد: دشمنان در ابتدای شکل گیری انقلاب علیه ما جنگ کلاسیک و مدرنی را طراحی کردند، در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران و رزمندگان ما فقط با عشق و علاقه به سرور و سالار شهیدان، جلوی متجاوزین را گرفتند و حتی یک وجب از خاک وطن هم به دست دشمن نیفتاد.

قناعت افزود: با گذشت سال‌ها از شکل گیری انقلاب و با وجود جنگ های تحمیلی، هنوز یک کلمه هم از اهداف و آرمان انقلاب اسلامی خود عقب نشینی نکرده‌ایم.

وی بیان کرد:  حضور رئیس جمهور ابرقدرت شرق در کشور و دیدار با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است که همه این پیشرفت و تعالی را مدیون مولایمان امام حسین(ع) هستیم.

وی اظهارداشت: تمام پیشرفت، تعالی و اقتدار جمهور اسلامی و حضور در صحنه و پشتیبانی ملت ایران، به تأسی از ائمه اطهار (ع) و سید و سالار شهیدان و مکتب عاشورا رقم خورده است.

استاندار خراسان جنوبی  با اشاره به امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه، اظهار داشت: به واسطه اقتدار جمهوری اسلامی است که بخشی از پول‌های بلوکه شده مان توسط کشورهای مختلف در حال آزاد شدن می باشد و بدون تردید نشان دهنده این است که ایران اسلامی رو به جلو است.

قناعت با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه “همه بدانند؛ هم دوستان ما، هم دشمنان ما، ما در عرصه‌ جنگ نظامی دشمن را عقب زدیم، در عرصه‌ جنگ سیاسی دشمن را عقب زدیم، در عرصه‌ جنگ امنیّتی دشمن را عقب زدیم؛ به توفیق الهی، در عرصه‌ جنگ اقتصادی هم دشمن را به طور قاطع عقب خواهیم زد”، اضافه کرد:جراحی اقتصادی بزرگ یعنی اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها توسط دولت سیزدهم اجرایی شد و برای این طرح رئیس جمهورمان آبروی خود را گرو گذاشت.

وی با ذکر این نکته که فضای داخلی کشور به همت دولت سیزدهم فضای کار و تلاش جهادی است، متذکر شد: هر وقت نیروهای دلسوز و انقلابی در مسند امور قرار گیرند، پیشرفت و توسعه محقق خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی، آیت الله رئیسی را شخصیتی از جنس مردم و دولت سیزدهم را دولتی مردمی دانست و اضافه کرد: مردم از دولت سیزدهم توقع کار و تلاش دارند، تلاش دست اندرکاران دولت در مدیریت میدانی حوادث مختلف از جمله در حوادث سیل اخیر قابل تقدیر است، اما حل مشکلات جامعه نیازمند صبر و بردباری بیشتر مردم می باشد.

قناعت با بیان اینکه با تعامل خوب بین سه قوه در سطح کشور، شاهد تحولات خوب اقتصادی و زیرساختی در کشور هستیم، تصریح کرد:  فضای همدلی و کار در خراسان جنوبی نیز حاکم است و مسائل مختلف توسط شخص استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از سطح ملی پیگیری و مطالبه‌ گری می‌شود.

مطالب تصادفی پیشنهادی
توسعه بشرویه در دولت سیزدهم شروعی تازه پیدا کرد

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: تلاش ما این است که با همدلی، بیشترین بهره را برای توسعه و پیشرفت خراسان جنوبی رقم بزنیم.

وی با اشاره به فرمایشات دیدار نوروزی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با هیئت دولت و نام بردن ایشان از دولت سیزدهم به عنوان دولت امیدآفرین، اظهار داشت: فرمایشات معظم له برای دولت امیدبخش و مسئولیت‌آفرین است و با همین فضای تلاش جهادی حاکم بر کشور، آینده‌ای روشنی در انتظار کشورمان خواهد بود.

قناعت تصریح کرد: دشمنان به دنبال تزریق ناامیدی در جامعه ما هستند و در این راستا القا می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران به بن بست رسیده، سفرهای استانی و میدانی شخص رئیس جمهور چیزی جز امید و آینده روشن برای کشورمان نیست که ما باید به همین سمت و سو حرکت کنیم تا سرمایه اجتماعی امید را به جامعه برگردانیم.

وی افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران به بن رسیده چرا دشمنان با همه امکانات و تجهیزات خود علیه آرمان‌ها و اهداف نظام تلاش می‌کنند، چرا اینقدر دشمنان هزینه و تلاش می‌کنند؟ بنابراین بدانید که دشمنان ما به بن بست رسیده‌اند و جمهوری اسلامی ایران همچنان مسیر پراقتدارش را ادامه می‌دهد و به اهدافش نزدیک و نزدیکتر می‌شود.

Loading


انتهای پیام/
-