کد خبر : 2472
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
-
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد معلمی:

سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید «بشرویه» برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه بشرویه ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد یادواره شهدای این شهرستان با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: این شهرستان مردمی بسیار متدین، انقلابی و مؤمن دارد که سابقه دیرینه‌ای در مراسمات مذهبی و دینی دارند زبان زد خاص و عام هستند.

وی تصریح کرد: سابقه درخشان اهالی این شهرستان در انقلاب، زمان جنگ و حضور در جبهه‌ها در کل استان بر تارخ تاریخ می‌درخشد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه مردم بشرویه دین خود را به انقلاب با تقدیم ۱۵۴ شهید ادا کرده‌اند، یادآور شد: این شهرستان بیش‌از ۳۳۰ جانباز که ۱۰۰ نفر از آن‌ها جزو جانبازان بالای ۲۵ درصد هستند به انقلاب تقدیم کرده است.

معلمی گفت: در دوران دفاع مقدس این شهرستان یک‌هزار و ۶۳۰ رزمنده داشته که از این تعداد یک‌هزار و ۳۳۰ نفر از آنها بسیجی بوده‌اند.

وی به وجود ۲۳ آزاده در این شهرستان افزود: همچنین این شهرستان ۲۰ رزمنده به عنوان مدافعان حرم داشته است.

امام جمعه بشرویه با بیان اینکه این شهرستان افتخار میزبانی پنج شهید گمنام را دارد، یادآور شد: همچنین ۱۰ تن از شهدای این شهرستان مفقودالاثر هستند و  شهرستان بشرویه بعد از بیرجند، بالاترین میزان جانباز بالای ۷۰ درصد با وجود هفت نفر از این افراد را دارد.

معلمی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس به‌طور میانیگن حداقل یک گردان از این شهرستان در تمام دوران جنگ حضور داشتند، بیان داشت: حضور پررنگ و پرشور رزمندگان این شهرستان در چند عملیات مهم از قبیل عملیات طریق‌القدس که ۷۲ تن از رزمندگان این شهرستان در این عملیات حضور داشتند و ۹ شهید، ۱۴ آزاده و ۲۶ مجروح در این عملیات تقدیم شده قابل ستایش است.

وی افزود: در دوران بعد از جنگ نیز مردم این شهرستان در تمام صحنه‌های انقلاب از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات سنگ تمام گذاشته و با حضور پرشور، پررنگ و معنادار خودشان ادای دین کردند.

امام جمعه بشرویه از برگزاری سومین کنگره شهدای بشرویه خبر داد و افزود: این کنگره به یاد ۱۵۴ شهید این شهرستان برگزار می‌شود.

معلمی در پایان از نماینده ولی فقیه خواست تا به مسئولان استانی و مدیران کل و تمام افرادی که می‌توانند در راستای برگزاری این کنگره همکاری کنند خواس تا در این امر مهم مساعدت کنند و خاطرنشان کرد: دیدار مقام معظم رهبری با مردم بشرویه یکی دیگر از درخواست‌های مردم این شهرستان است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
افتتاح طرح احداث کانال انتقال آب روستای عزیز آباد کرند

انتهای پیام/
- منبع: ستاد برگزاری سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه