کد خبر : 2703
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
-

۲۷ دستگاه غیر مجاز رمز ارز در بشرویه کشف شد

معاون فروش وخدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از کشف ۲۷ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در شهرستان بشرویه خبر داد.

 

به گزارش بشرویه نیوز به نقل از  ” پیام خاوران” ؛محسن بخشایی بااشاره به تشکیل اکیپ‌های شناسایی و اقدام قانونی با متخلفان توسط پلیس امنیت اقتصادی، اظهار داشت: از یک مشترک صنعتی در شهرستان بشرویه ۲۷ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز به قدرت تقریبی ۵۴ کیلووات کشف شده است که این میزان معادل مصرف ۹۰ خانوار می باشد.

وی با قدردانی از همکاری مردم و سایر دستگاه های امنیتی و انتظامی در کشف رمز ارزهای غیر مجاز و همکاری با شرکت توزیع برق استان در این شرایط حساس پیک تابستان مجموع دستگاه های ماینر غیر مجاز کشف شده در استان را ۴۳۷ دستگاه با قدرت ۹۷۷ کیلووات عنوان کرد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های تولید رمز ارز موسوم به ماینر به دلیل مصرف بالای برق باعث ایجاد اختلال در سیستم برق شهری می‌شوند گفت: استفاده از دستگاه های رمز ارز به صورت غیر مجاز در شرایط فعلی کمبود برق در کشور، بزرگترین ضربه به زندگی مردم است و این شرکت به صورت جدی موضوع را پیگیری و رصد می کند.

بخشایی تصریح کرد: درپی رصدهای اطلاعاتی و افزایش آمار فعالیت‌ دستگاه‌های تولید رمز ارز، شرکت توزیع برق با همکاری دیگر نهادهای اطلاعاتی و همچنین نیروی انتظامی، تمرکز خود را بر جلوگیری از فعالیت این دستگاه‌ها و تامین برق پایدار و کاهش خاموشی ناشی از افزایش بار شبکه گذاشته است.

وی با بیان اینکه با تقویت و توسعه راه‌های کشف و ابتکار عمل در شناسایی ماینرهای غیرمجاز میزان کشفیات در حال افزایش است، افزود: هم استانی های عزیز می توانند موارد مشکوک به استفاده از رمز ارز غیر مجاز را به شماره ۶- ۳۲۴۰۰۵۸۵ -۰۵۶ اطلاع داده و تا سقف ۲۰ میلیون تومان از پاداش نقدی بهره مند شوند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه

انتهای پیام/
-