کد خبر : 2817
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
-

معاون گردشگری وزارت میراث در بشرویه / از رویداد گردشگری ادبی در شهرستان بشرویه حمایت می کنیم

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ؛ در ادامه سفر یک روزه معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و‌ نماینده محترم مجلس از اقامتگاه بشروی بخش خصوصی آقای فرامرز کیانی بازدید و مشکلات حوزه اقامتگاه های بوم گردی مورد بررسی قرار گرفت . 

سفر معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور

همچنین در ادامه این سفر  از تنها موزه بخش خصوصی در کشور متعلق به آقای حاج حسین اسدی مقدم بازدید و مشکلات حوزه موزه و صنایع دستی قدیم و نحوه پذیرش مورد بررسی قرار گرفت .

موزه خصوصی کشور

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور به اتفاق نماینده محترم مجلس در ادامه این سفر از عمارت تاریخی کیانی بخش خصوصی آقای حسن کیانی بازدید کردند .

 

عمارت کیانی

 

در ادامه این سفر جلسه ای در خصوص بررسی مشکلات حوزه اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری  برگزار گردید .

در این جلسه حسن علی زاده فرماندار شهرستان بشرویه ضمن تبریک اعیاد پیش رو گفت:شهرستان بشرویه دارای پتانسیل های فراوان در حوزه گردشگری و صنایع دستی است،که پتانسیل اصلی این شهرستان کویری است که بیشترین گردشگران از این منطقه استفاده می نمایند. وی افزود:برای اینکه صنعت گردشگری و تورهای کویرنوردی ما بهبود و ارتقا بخشد،نیازمند اصلاح مسیر منتهی به کمپ های کویر و آسفالت مسیر،مشکل آنتن دهی تلفن همراه و برخورداری از اینترنت پر سرعت است که می طلبد این موانع با کمک بخش میراث فرهنگی مرتفع گردد.

فرماندار شهرستان بشرویه همچنین تکمیل طرح های پیش رو گردشگری را لازمه اعتبارات لازم از وزارت دانست و افزود:کمک به این صنعت و حمایت از دوست داران گردشگری بسیار حائز توجه است.پتانسیل طرح گردشگری کویر نمک،باغستان های ارسک،روستاهای هدف گردشگری مذهبی از دیگر طرح هایی بود که فرماندار شهرستان بشرویه در این جلسه عنوان کرد . 

 

دکتر علی‌اصغر شالبافیان حسین‌آبادی نیز جمع فعالان گردشگری بشرویه گفت : بافت تاریخی بشرویه یک بافت تاریخی زنده است. معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود : در خراسان جنوبی عقب ماندگی‌ها در حوزه زیر ساخت‌های گردشگری فراوان است و در این زمینه کار زیادی داریم. شالبافیان افزود: در مورد تسهیلات اعطایی دوران کرونا آنچه رخ داد یک اشتباه بود. 

وی گفت : در بسته گردشگری جدیدی که با توجه به شرایط جدید رخ می دهد بسیاری از خواسته‌ها عملیاتی می‌شود.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی در مورد تعطیلی پنج شنبه‌ها، گفت : مصوبه اولیه این است که استانداران اختیار دارند ساعات کاری در پنج روز هفته را به گونه‌ای تنظیم کنند که امکان تعطیلی پنج شنبه وجود داشته باشد. شالبافیان با تأکید بر اینکه در مورد شیوه استاندارد سازی بوم گردی‌ها معتقدم حق با فعالان حوزه گردشگری است، افزود: ما اگر نمی‌توانیم مسئله‌ای را حل کنیم حداقل مانع جدید نیز نباید ایجاد کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ساز و کارهای حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری بسیار کم و ناچیز است، افزود: حمایت‌ها باید بیش از این شود. معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: صیانت و دفاع از حوزه گردشگری در وهله اول باید توسط خود ما و صاحبان اقامتگاه‌های بوم گردی صورت گیرد. وی گفت : چالش بزرگ حوزه گردشگری خراسان جنوبی عدم معرفی ظرفیت‌ها است. شالبافیان افزود : امروز باید از خودمان بپرسیم که در این زمینه چه کرده ایم. 

وی گفت : به شدت معتقدم که باید مسیر را برای تورهای مجاز گردشگری تسهیل کنیم ولی از جهت دیگر تورهای گردشگری نیز چارچوب‌های فرهنگی و مذهبی جوامع بومی را رعایت کنند.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی افزود: تورهای گردشگری در ایام عزاداری و شهادت باید ملاحظات را در نظر بگیرند وگرنه به طور طبیعی ستاد امر به معروف ورود پیدا می‌کند. شالبافیان گفت : با توجه به مفاخر شهرستان بشرویه چون بدیع الزمان فروزانفر از رویداد گردشگری ادبی در این شهرستان حمایت می کنیم . 

 

انتهای پیام/

خبرنگار: سوسن مقصودلونژاد

مطالب تصادفی پیشنهادی
پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در خراسان جنوبی گشایش یافت

انتهای پیام/
-