کد خبر : 3034
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۸:۴۸
-
سرهنگ پاسدار مهدی حسنی در گفتگو با بشرویه نیوز:

فعالیت ۲۰ کمیته در کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه در گفتگو با این پایگاه خبری اعلام داشت: سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه در هفته بسیج برگزار می‌شود و ۲۰ کمیته از سال گذشته برنامه ریزی‌هایی انجام داده اند تا برنامه‌های جانبی و اجلاسیه پایانی این کنگره به خوبی اجرا شود.

 

وی افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خراسان جنوبی و فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی برای آماده سازی کنگره انجام شده و هر ماه مراسم یادواره شهدا در سطح شهرستان و در ذیل برنامه‌های کنگره برگزار شده است.

سرهنگ حسنی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای فرهنگی، کشاورز و عشایر، شهدای زن، شهدای ارتش و برنامه مطلع الفجر و طریق القدس بیان کرد: نمایشگاه‌های متعددی از جمله نمایشگاه عکس شهدا برگزار شده و ۷۰۰ متر مربع دیوار نویسی انجام شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه با بیان اینکه راه اندازی گروه‌های جهادی برای خدمت رسانی به گروه‌های مختلف مردم از دیگر برنامه‌های این کنگره است اظهار کرد:هر ۲ هفته یکبار کمک‌های معیشتی نیز بین اقشار ضعیف توزیع شده است.

وی گفت: در ۲۷، ۲۸ و ۲۹ مهر نمایش میدانی آغازی بر پایان از سوی کمیته نمایشگاه این کنگره برگزار شد و مردم هم مشارکت کردند و در خصوص آزمون ولایت مداری صحنه‌هایی به نمایش درآمد.

سرهنگ حسنی با اشاره به اینکه در ذیل برنامه‌های سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه مسابقات والیبال و فوتسال و پیاده روی‌های خانوادگی با یاد شهدا برگزار شده است گفت: ساخت نرم افزاری در خصوص شهدای بشرویه در دستور کار است و در روز اجلاسیه پایانی، این نرم افزار رونمایی خواهد شد و اطلاعات جامعی از شهدای شهرستان در آن وجود دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه تصریح کرد: کتاب از کویر تا ملکوت که شامل خاطرات شهدا است نیز آماده سازی شده است و در اجلاسیه پایانی کنگره رونمایی می‌شود.

او گفت: در برنامه داریم که در روز اجلاسیه پایانی سخنرانان مطرح کشوری و مداحان حضور داشته باشند و بتوانیم استقبال از یک شهید گمنام را نیز داشته باشیم.

سرهنگ حسنی بیان کرد: اجرای سرود در برنامه پایانی این کنگره از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است و برنامه ریزی‌هایی صورت خواهد گرفت تا مردم از شهرستان‌های مختلف استان بتوانند در اجلاسیه پایانی شرکت کنند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
داد دامداران بشرویه درآمد!

انتهای پیام/
- منبع: ستاد برگزاری سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه