کد خبر : 3040
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
-
جوان هنرمند اهل بشرویه با ساخت اجسام چوبی کارگاه خود را به دنیایی شگفت انگیز تبدیل کرده است.

خلق هنر از دل چوب‌های بی جان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز یک جوان اهل بشرویه در یک خانه تاریخی با خلاقیت و هنر از چوب های بی جان ، ظروف و وسایل تزیینی زیبا خلق می کند.هنرمند بشرویه ای با تمرکز و مهارت دست هنری زیبا خلق می‌کند و این هنر را به دیگران نیز آموزش می‌دهد و حالا او تنها خانه خراطی استان را راه اندازی کرده است. او می گوید : یک‌روز که به چوب‌های روی هم تلنبار شده نگاه می کردم ، فکر اینکه چرا چوب های به این پرکاربردی اینطور بی استفاده رها می شود جرقه ای برای شروع کار من شد.

 

این جوان پرانگیزه ابتدا داخل یک اتاق ۱۲ متری در بازارچه صنایع دستی فعالیت می کرده است که بعد از خرید دستگاه‌های بیشتر تصمیم به راه اندازی یک کارگاه گرفته و  تنها خانه خراطی در بشرویه و استان خراسان جنوبی را راه اندازی نموده است.

سلیمانی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بشرویه گفت: خانه خراطی بشرویه ابتدا به صورت یک کارگاه کوچک در بازارچه دائم صنایع دستی بشرویه احیا شد و سپس بر اساس نیازشان یک خانه قدیمی در اختیارشان قرار داده شد.

وی افزود : تنها کارگاه خراطی استان در محل خانه تاریخی آقاجواد یزدی در بافت تاریخی بشرویه راه اندازی شد.

محمدی یکی از هنرجویان کارگاه خراطی بشرویه گفت: ۲ سال است در این کارگاه مشغول به کار هستم و آموزش هم می‌بینم و فکر میکنم که اکنون به سطحی رسیده ام تا بتوانم برای خودم کارگاهی بزنم و مستقل کار کنم.

محمدی می گوید :در حال حاضر بازار فروشمان در بشرویه است و در صورت حمایت می‌توانیم در نمایشگاه‌های خارج از استان هم شرکت کنیم.

در حال حاضر ۵ کارگاه خراطی در بشرویه زمینه اشتغال ۱۰ نفر را فراهم کرده است.

با آفرینش هنر از دل چوب‌های بی جان می‌توان زمینه اشتغال و درآمدزایی را برای جوانان هنرمند و جویای کار فراهم کرد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه در بشرویه همزمان با هفته بسیج

انتهای پیام/
-