کد خبر : 314
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
-

۱۰ مصوبه سفر استاندار در بشرویه به طور کامل اجرا شد

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز فرماندار بشرویه گفت: از مجموع ۶۰ مصوبه سفر استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان تاکنون ۲۵ مصوبه بیش از ۴۰ درصد، ۲۵ مصوبه بیش از ۵۰ درصد و ۱۰ مصوبه هم ۱۰۰ درصد اجرا شده است.

علی شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استاندار خراسان جنوبی تیرماه سال گذشته به شهرستان بشرویه سفر کرد که ره‌آورد این سفر ۶۰ مصوبه بود.
وی با بیان اینکه مشکل زمین سالن ورزشی مجموعه آزادی بشرویه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی حل شده است گفت: استانداردسازی سیستم گرمایش تمامی مدارس شهرستان یکی از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوی به شهرستان بود که این مصوبه با اعتبار یک میلیارد تومان به صورت کامل اجرایی شده است.
فرماندار بشرویه افزود: ساختمان بخشداری ارسک نیز به عنوان یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی تکمیل و هفته دولت سال گذشته افتتاح شد همچنین از محل اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان یک میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت.
وی اظهار داشت: همچنین مصوبه هشت هزار مترمربع عملیات آسفالت در روستاهای غنی‌آباد و اصفاک از محل اعتبارات قیر رایگان به صورت کامل اجرایی شده است.
شفیعی گفت: در روستای خدا آفرید مردم برای ساخت مسکن مشکل تامین زمین داشتند که الصاق زمین در طرح هادی روستا برای ساخت مسکن انجام شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان بشرویه قطب تولید پسته در خراسان جنوبی است طرح پژوهشی محصول پسته با همکاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تهیه شده است.
وی بیان کرد: تکمیل ساختمان اورژانس بیمارستان شفا بشرویه از دیگر مصوبات سفر استاندار به این شهرستان بود که این طرح با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تکمیل شده است.
فرماندار بشرویه گفت: همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای نیگنان، بندان، عشق آباد و فتح آباد شهرستان بشرویه با اعتبار ۶ میلیارد تومان آغاز شده است.
وی از تعیین تکلیف سند مالکیت مجتمع دامداری رقه خبر داد و گفت: مرمت ۶ رشته قنات در روستاهای شهرستان با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی و با اعتبار ۶۲۰ میلیون تومان نیز در حال انجام است.
شفیعی عنوان کرد: طرح آبخیزداری در حوزه آبریز جگرکوه، غنی آباد، فتح آباد و ارسک از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی با اعتبار سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و مجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
وی آبرسانی به روستاهای خداآفرید، نگینان و سرند را از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در بخش آب و فاضلاب روستایی ذکر کرد و گفت: آبرسانی پایدار به روستای سرند یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان انجام شده و آبرسانی به روستاهای نگینان و خداآفرید با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه مجتمع فرهنگی و هنری بشرویه با پیشرفت فیزیکی مناسب در دست اجرا است و تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد افزود: امسال ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تکمیل بیمارستان جدید شهرستان اختصاص یافته و عملیات اجرایی آن دوباره شروع شده است.
فرماندار بشرویه از اختصاص ۴۵۰ میلیون تومان توسط استاندار خراسان جنوبی به شهرداری ارسک خبر داد و گفت: تامین آب و برق کمپ گردشگری کویر نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
وی عنوان کرد: تکمیل مدرسه ۶ کلاسه ارسک، تکمیل سالن ورزشی غنی آباد، تکمیل سالن ورزشی چند منظوره مدرسه سالار صادقی، تکمیل مدرسه چهار کلاسه رقه و توسعه مدرسه غنی آباد از دیگر مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در حوزه نوسازی مدارس است که عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه ارسک با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان و سالن ورزشی چند منظوره مدرسه سالار صادقی به اتمام رسیده است.
استاندار خراسان جنوبی ششم و هفتم تیرماه سال گذشته در دهمین سفر شهرستانی خود به بشرویه سفر کرد.
سفرهای شهرستانی محمدصادق معتمدیان که سال ۹۷ و از ابتدای حضورش در استان آغاز شد، ضمن گفت و گوی بی‌واسطه با مردم و شناسایی نیازهای واقعی آنان موجب تحرک و پیشرفت محسوس فعالیت‌های عمرانی و اقدامات دستگاه‌های مختلف شده است.
استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بشرویه در ۳۰۰ کیلومتری شمال بیرجند دارای ۲ بخش مرکزی و ارسک است.
مطالب تصادفی پیشنهادی
پیام تسلیت فرماندار بشرویه به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره)

انتهای پیام/
-