کد خبر : 3342
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
-

معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه وارد شهرستان بشرویه شد

معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه وارد شهرستان بشرویه شد

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ؛ قاضی سراج معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه وارد شهرستان بشرویه شد .
قاضی سراج قاضی سراج  با حضور در دادگستری بشرویه با امام جمعه فرماندار و اعضای شورای تامین این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

قاضی سراج سپس به دیدار چهره به چهره ارباب رجوع و مردم در محل دادگستری شهرستان بشرویه پرداخت .وی با حضور در گلزار شهدای بشرویه ، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد . حضور در جمع نمازگزاران مسجد جامع از دیگر برنامه های قاضی سراج بود . جلسه شورای اداری شهرستان بشرویه با حضور قاضی سراج نیز برگزار گردید .

خاکشور رئیس دادگستری شهرستان بشرویه در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: باتوجه به سیاست های ابلاغی در خصوص توسعه فناوری نوین دادگستری شهرستان دربحث مربوط به دادرسی آنلاین در کشور سرآمد است.رئیس دادگستری شهرستان بشرویه گفت: خوشبختانه‌وضعیت قضایی شهرستان وضعیت مطلوبی است و در تمامی آیتم ها سرعت، دقت و… عملکرد قابل تقدیری داریم.وی افزود: بحث جرائم خشن منتفی است و بحث جرائم امنیتی بسیار کم می باشد.رئیس دادگستری شهرستان بشرویه بیان داشت: تنها مشکلی که در حوزه قضایی داریم اختلافات خانوادگی است که علی رغم جلسات متعددی که در این خصوص برگزار می شود اما این آمار در حال افزایش است.وی افزود: در سال ۹۹ بیش از ۲۲ هزارنفر مراجعه کننده داشته ایم.خاکشور گفت: در سال های بعد به دلیل الکترونیکی شدن و توسعه فناوری اطلاعات مراجعه کنندگان به ۱۷ هزارنفر کاهش یافته اند.وی افزود: به دنبال تمام الکترونیکی شدن و کاهش مراجعات هستیم.خاکشور همچنین به نرخ رسیدگی به پرونده ها اشاره کرد و ادامه داد: در ۷ ماهه سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰۰ درصد بوده و میانگین رسیدگی به پرونده های میانگین رسیدگی به پرونده های حقوقی به غیر از اجرای احکام ۲۳ روز به پرونده های کیفری ۸ روز است.

 

حجت الاسلام و المسلمین زارعی امام جمعه بشرویه در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: یک بعد از ویژگی های ائمه معصومین به ویژه امیرالمومنین اجرای عدالت بوده است.وی افزود: اجرای عدل و قسط در نظام ما برعهده قوه قضاییه است که به خوبی درحال اجراست.امام جمعه بشرویه گفت: شهرستان انقلابی مومن وشهید پرورهستیم و‌مردم همواره پای کار بوده اند و‌همچنان پشتیبان نظام و انقلاب خواهندبود.وی افزود:شاهدعملکردخوب دستگاه قضا در شهرستان هستیم.زارعی گفت: یکی از مشکلات عدیده ای که مراجعه می شود اختلافات خانوادگی است و فضای مجازی به این اختلافات دامن میزند.

امام جمعه بشرویه به معضل مسکن اشاره کرد و بیان داشت: در شهرستان بشرویه خانه ی اجاره ای پیدا نمیشود و اگر هم باشد خیلی گران است. طرح ملی مسکن در اینجا مسکوت مانده و اقدامی نشده است .حجت الاسلام زارعی در واکنش به نظرات غیرکارشناسی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: در استان کارشکنی هایی می‌شود من درخواست کرده ام این ترک فعل ها در استان رسیدگی بشود وی گفت: جاده های شهرستان ما استاندارد های کافی را ندارند ما شاهد تصادفات بوده ایم که متاسفانه  منجر به فوت شده اند، کارهایی درحال انجام شدن است و امیدواریم اعتبارات لازم تخصیص پیدا کند .

 

حجت الاسلام و المسلمین زارعی همچنین از مسئولین خواست برای حل مشکلات دامداران و کشاورزان تلاش کنند و افزود: امید است مشکلات قیمت های نهاده های دامی و کود را برای آنها حل کنیم تا به فرمایش مقام‌ معظم رهبری رونق تولید را شاهد باشیم.

 

حسن علی زاده فرماندار شهرستان بشرویه در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: مردم ولایتمدار شهرستان بشرویه در روزهای اخیر برای محکومیت اغتشاشات راهپیمایی های بزرگی را در سطح شهرستان برگزار کردند.

وی افزود: این بدین معنا نیست که مردم شهرستان بشرویه بعضا اگر مسئولان عملکرد نامناسبی دارند گلایه مند نباشند اما قدرت و بصیرت بالای مردم باعث شده آنجایی که نیاز است پشت نظام و انقلاب باشند.

فرماندار شهرستان بشرویه گفت: فتنه اخیر یک شاغول بود که عیار بسیاری از افراد را نشان داد وما در شهرستان کوچکترین اغتشاشی را شاهد نبودیم.

علی زاده گفت: در مدتی که از شروع بکار دولت سیزدهم گذشته است شخص آیت الله رئیسی با پشتکار، همت ، مردمی بودن و به ویژه وفادار بودن ایشان به آرمان های انقلاب به طور جهادی کارکردند و خدماتی ارائه شد که سالها آرزو بود.

 فرماندار شهرستان بشرویه افزود: در بحث خدمات دولت سیزدهم در شهرستان بشرویه همین بس که بحث راه به سمت فردوس و طبس که سالها مطالبه مردم بوده است، در اولین سفر استاندار محترم کلنگ زنی آن انجام و پروژه در حال کار است.

معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخت و  در ابتدای سخنرانی خود سلام رئیس قوه قضائیه را به مردم شهرستان بشرویه ابلاغ کرد. وی عملکرد دادگستری شهرستان بشرویه را مثبت ارزیابی کرد و با بیان اینکه دادگستری شهرستان بشرویه از بی مسئله ترین و بهترین داگستری های سطح کشور میباشد، اظهار داشت: رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری شهرستان بشرویه با سرعت بالایی صورت گرفته است. الحمدلله در مورد اغتشاشات، مسئله‌ای در شهرستان بشرویه نبوده است که موجب خرسندی است .

قاضی سراج گفت: از اولین روز انقلاب فتنه گران و اغتشاشگران مشکلاتی را به وجود آورده‌اند و‌ما در اولین روزهای انقلاب با وجود نداشتن سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات و فراجا همه این منافقین و اغتشاشات را کنترل کرده ایم.

مطالب تصادفی پیشنهادی
پیام تسلیت فرماندار شهرستان بشرویه به مناسبت درگذشت مادر شهید زواریان

وی افزود: امروز که‌الحمدالله قوی ترین نیروهای سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات و فراجا را داریم و قطعا منافقین شکست میخورند.

سراج گفت: در این اغتشاشات اخیر دشمن سرمایه گذاری جدی کرده و قطعا آخرین برنامه‌ او هم نخواهد بود و رسانه های معاند بسیار تلاش کرده و بعضی از رسانه های داخلی نیز عمله آنها هستند.

وی ادامه داد: اغتشاشگران یکسری بچه و‌یا خانم هستند که مردم از اینهاحمایت نکردند.وی گفت: ابتدا قرار بود ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت که روز کارگر بود اغتشاش بکنند اما فرصت پیدا نکردند و هنگامی که جریان خانم مهسا امینی اتفاق افتاد، آن را فرصت مناسبی دیدند تا از آن بهره برداری کنند.

معاون سیاسی رئیس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: افرادی قبل از فوت خانم مهسا امینی در بیمارستان مامور شده بودند که توسط سربازان گمنام دستگیر شدند و جزئیات بیشتر آن بعدا گفته خواهد شد.  وی عنوان کرد: چرا در این ماه‌ها صدها رسانه در فضای مجازی مکتوب و غیر مکتوب علیه نظام تلاش کردند؟ دکتر سراج ادامه داد: خوشبختانه مردم از این ها حمایت نکرده اند. الان هم عده ای در کشورهای خارجی نشسته اند و کارشان این است که مردم ایران را بدبین کنند، اینها عددی نیستند و قطعا مطمئن باشید شکست خواهد خورد  معاون سیاسی رئیس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: دشمن برای ایران سرمایه گذاری جدی کرده است و این اغتشاشات آخرین آن نخواهد بود. بعدا با شعار و افراد جدیدی وارد کشور خواهند شد وی افزود:رسانه های خارجی میلیارد ها میلیارد هزینه میکنند که به زعم خودشان این نظام را ساقط کنند ولی نمی‌توانند و نخواهند توانست. هندسه‌ی جهانی قطعا تغییر پیدا میکند و ایران جایگاه خیلی خوبی داشته و در آینده خواهد داشت و این قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را می رساند که ده‌ها کشور برای سرنگونی نظام تلاش میکنند ولی نمی توانند اهداف خود را اجرایی کنند.

معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه گفت: ما در کشور قطعا مشکل و معضلات داریم و برای حل این مشکل باید تولید داخل راتقویت کنیم و‌دولت به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است.

[woowgallery id=”3347″]

 


انتهای پیام/
-