کد خبر : 3516
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
-
حجت الاسلام زارعی امام جمعه بشرویه:

برای انهدام خانواده باید مقام، منزلت و حرمت زن شکسته شود / امروز دشمن به دنبال تخریب و انهدام سه موضوع خانواده، نظام آموزشی و الگوها و مفاخر است.

امام جمعه بشرویه در نماز جمعه مورخ ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۴ گفت : برای انهدام خانواده باید مقام، منزلت و حرمت زن شکسته شود.

حجت الاسلام زارعی امام جمعه بشرویه در خطبه اول ضمن سفارش و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، انجام واجبات و دوری از محرمات، در ادامه سلسله مباحث پیرامون تقوا، به تشریح بیشتری از تقوای در خانواده پرداخت و گفت: رعایت تقوا در خانواده می تواند به برطرف شدن خیلی از معضلات و آسیب‌های خانواده و جامعه کمک کند.

وی ضمن تببین اهداف شوم دشمن، به اقدامات آنان اشاره کرد و گفت: یکی از اندیشمندان مسیحی می گوید برای انهدام و نابودی یک تمدن باید سه چیز در جامعه منهدم شود: ۱) خانواده ۲) نظام آموزشی ۳) الگوها و اسطوره ها.

  • برای انهدام خانواده باید مقام، منزلت و حرمت زن شکسته شود.
  • برای انهدام نظام آموزش باید مقام و منزلت معلم را شکست؛ به همین جهت ما در باب تکریم معلم در اسلام سفارش زیاد شده است.
  • برای انهدام الگوها و اسطوره ها باید مقام و منزلت علما، دانشمندان و بزرگان را شکست.

 

امام جمعه بشرویه با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال تخریب و انهدام سه موضوع خانواده، نظام آموزشی و الگوها و مفاخر می باشد در این باره تصریح نمود: امروز دشمن در بحث تعلیم و تربیت خیلی کار می کند، روزی به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ بودند که بصورت کلی آن طرح با ارزش های اسلامی و آموزه های دینی ما مغایرت داشت؛ امروز دشمن خیلی هزینه می کند تا با شعارهای به ظاهر زیبای زن، زندگی، آزادی جایگاه زن را در جامعه تضعیف کند.

خداوند تبارک و تعالی اعتقاد و باور مردم را بر این اساس گذاشته است که زن در جامعه نقش مهمی دارد و زنان را در چند مورد در قرآن کریم اسوه و الگو تمام انسان ها معرفی می کند که دشمن سعی در تضعیف این جایگاه دارد

وی خاطرنشان کرد: امروز در همین فتنه اخیر که شاهد آن هستیم دشمن نیز علما، شخصیت ها، مفاخر علمی و دینی را مورد حمله و هجمه قرار داده است و از هرجایی که ضربه خورده است به همان جا حمله می کند و سعی در تضعیف جایگاه زنان و مادران، جایگاه معلمین و اساتید، جایگاه بسیار بلند اسطوره ها و مفاخر و خانواده را نیز را دارد.

ما هر چقدر دلیل و آیه بر تقویت تقوای در خانه و خانواده داریم به همان اندازه و حتی بیشتر دشمن در حال فعالیت و تضعیف این مسئله مهم است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
عفاف، حجاب، غیرت و پایبندی به ارزش ها جزئی از فرهنگ ماست

انتهای پیام/
- خبرنگار: محمد اسماعیلی اول