کد خبر : 3572
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
-
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس:

اختصاص ۷ میلیارد تومان به بازسازی و احیای قنوات بشرویه | هرچیزی که دو‌نرخی شود فسادآور است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حجت الاسلام مجید نصیرایی امروز (۳۰ آبان) در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بشرویه اظهار داشت: باید قوانین را به نفع مردم تسهیل کنیم.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس به تمدید پروانه ها اشاره کرد و گفت: درخواست داریم تا مدت پروانه ها در خراسان جنوبی به سه سال افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه هفت میلیارد تومان برای مجموعه کشاورزی بشرویه اختصاص می یابد، ادامه داد: این میزان اعتبار در جهت بازسازی، احیای قنوات و راه های بین مزارع و کانال کشی هزینه خواهد شد.

وی بیان کرد: باتوجه به مشکلاتی که کشاورزان و دامداران دارند مدیران بایستی تا جایی که امکان دارد موضوعات را برای مردم ولایتمدار این استان تسهیل کنند.

حجت الاسلام نصیرایی گفت: بحث استقلال اداره آب منطقه ای شهرستان را خواستار هستیم که در همین جلسه قول مساعد برای ارتقای نمایندگی آب منطقه ای شهرستان بشرویه داده شد.

 

مهدی جعفری مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: خراسان جنوبی تنها استانی است که توانست مجوز خرید دام پرواری و دام مازاد را دریافت کند.

وی به بحث نهاده ها اشاره کرد و گفت: نهادهایی که اکنون در استان در حال توزیع بین دامداران است ۳۰ درصد ارزان تر از سایر نقاط است.

وی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت با چتر حمایتی باهم فرق می کند، افزود: الگوی کشت این است که با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه کدام گیاهان صرفه اقتصادی دارد و هدف از اجرای چتر حمایتی این است که محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور بیشتر و زودتر تولید شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: امسال الگوی کشت زراعی اعلام شده و برای سال آینده الگوی کشت باغی اجرایی خواهد شد.

جعفری درخصوص دو نرخی شدن قیمت کود گفت: قطعا هرچیزی که دو‌نرخی شود فسادآور است اما موضوعات را به مسئولان بالاتر منتقل کرده ایم.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به بحث آسفالت جاده آسیاب های بشرویه گفت: با توجه به اینکه یکی از درخواست های کشاورزان این منطقه است در صورتی که فرمانداری مشکل حمل شن آن را رفع کند ما نیز کوبیدن و آسفالت مسیر را انجام خواهیم داد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
گزارش تصویری سفر دکتر سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بشرویه

انتهای پیام/
-