کد خبر : 3627
تاریخ انتشار : جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
-
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد:

اعلام آمادگی سرمایه گذار برای فرآوری نمک در شهرستان بشرویه | اشتغال زایی 80 نفری در کارخانه نمک بشرویه

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز  به نقل از ایرنا - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت بالای استحصال نمک در شهرستان بشرویه گفت: سرمایه‌گذار برای فرآوری معدن نمک در این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.

عباس جرجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمایه‌گذار برای ایجاد کارخانه فرآوری نمک در شهرستان بشرویه مشخص شده و در حال پیگیری برای احذ مجوز هستیم تا هرچه سریعتر کار را شروع کند.

وی بیان کرد: احداث کارخانه فرآوری نمک با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در منطقه رقم خواهد خورد و اشتغالزایی ۸۰ نفر را در پی خواهد داشت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این ظرفیت بالای نمک در منطقه حفاظت شده مظفری قرار دارد، گفت: رایزنی‌های زیادی با حضور استاندار خراسان جنوبی با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور داشتیم که قول مساعد برای استقرار یک واحد استحصال در منطقه را گرفته‌ایم و پیگیری‌ها برای اخذ مجوز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: این امکان وجود دارد که با ایجاد واحد فرآوری در منطقه علاوه بر تولید نمک طعام با بالاترین استاندارد بتوانیم نمک سایر واحدهای درمانی را هم از این منطقه استحصال کنیم.

جرجانی با بیان اینکه از ۵۰ سال گذشته نمک در منطقه بشرویه به‌صورت سنتی برداشت می‌شود افزود: در برداشت سنتی استانداردهای بهداشتی مورد نیاز رعایت نمی‌شود و تلاش ما این است که از این نمک تولید صنعتی داشته باشیم تا از کاربردهای مختلف این نمک نیز استفاده شود.

 

وی عنوان کرد: پیگیری‌ها برای واگذاری معدن و مجوز صدور کارخانه در حال انجام است چون این معدن نمک در داخل منطقه حفاظت شده قرار دارد، سازمان حفاظت محیط زیست قول داده با احداث کارخانه فرآوری نمک در حاشیه این منطقه همراهی لازم را داشته باشد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان بشرویه در ۳۰۰ کیلومتری شمال بیرجند است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
جلالی: تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت می‌ماند

انتهای پیام/
- منبع : ایرنا