کد خبر : 4132
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
-
فرماندار بشرویه در مراسم روز دانشجو:

نقش دانشجو در پیروزی انقلاب بیان شود | برخی دانشگاه های کشورهای مختلف به دنبال تربیت نیروهای وابسته به غرب هستند

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حسن علی زاده شامگاه ۱۵ آذر در مراسم گرامیداشت « روز دانشجو » در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه علمی کاربردی شهرداری بشرویه اظهار داشت: در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ به دلیل اعتراض به از سرگیری روابط ایران با انگلیس و سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران، دانشجویان دانشگاه تهران به پا خواستند.

فرماندار شهرستان بشرویه ادامه داد: تعدادی به شهادت رسیدند و تعدادی نیز دستگیر شدند و به همین دلیل ۱۶ آذر به نام روز دانشجو برای مبارزه با استکبار نامگذاری شده است.

علی زاده با اشاره به سیاست دوگانه دولت های غربی و آمریکا در برابر محیط دانشجویی گفت: غرب و آمریکا اقدام به ایجاد دانشگاه های تک جنسیتی کرده اند و در انگلیس بیشترین دانشگاه های تک جنسیتی وجود دارد به این دلیل که لازم می دانند برای تربیت نسل و مدیران و حکمرانان آینده باید اقدام به راه اندازی دانشگاه های تک جنسیتی کنند. وی همچنین اظهار داشت: سیاست های غرب در مقابل ملت های آزاده تغییر نکرده است و همان روش جنایت و کشتار را در پیش دارند و در تمام دولت های آنان قابل مشاهده بوده است.

فرماندار بشرویه با بیان اینکه برخی از دانشگاه های کشورهای مختلف به دنبال تربیت نیروهای وابسته به غرب هستند، افزود: در برخی از دانشگاه های ایران طی روزهای اخیر این موضوع را مشاهده کردیم از جمله پزشکی که در قتل یک نوجوان مشارکت می کند و با اینکه قسم جهت نجات جان انسان ها یاد کرده ولی نظاره گر این جنایت می شود و بدون توجه به این اقدام جنایتکارانه و حفظ جان آن انسان بی گناه فیلم برداری می کند و یا در محیط دانشجویی ما شعارهایی پخش می شود که غرب هم اقدام به پخش آن نکرد.

وی ادامه داد: در مسائل اخیر نفوذ فرهنگی به طور کامل قابل مشاهده بود که توسط دشمنان انقلاب اسلامی پیاده شد و یک وابستگی فکری و سیاسی به بیگانگان بود و در این اتفاقات به آرمان های مکتب اسلام پشت کردند و باورهای سلطه پذیری و فرودستی را در قلب ملت نشاندند و متاسفانه افراد فریب خورده، فرهنگ غرب را در اتفاقات اخیر افتخار جلوه دادند.

علی زاده افزود: انقلاب اسلامی برای دانشجویان مومن و انقلابی چندین نقش را در نظر گرفته است که اولین نقش انسان سازی، هدایت و رهبری عموم مردم به سمت اسلام و ارزش های والای اسلامی است و اطلاع رسانی و روشنگری و شناسایی شبهات و نقد عملکرد مسئولان و ارائه الگو و راهکار عملی برای حل مشکلات کشور از جمله دیگر نقش هایی است که در کلام امام راحل می توان مشاهده کرد.

فرماندار بشرویه در پایان گفت: اگر کلام امام راحل و مقام معظم رهبری برای جوانان، نوجوانان و دانشجویان تبیین می شد قطعا مشکلات اخیر رخ نمی داد.

گفتنی است در این مراسم امام جمعه شهرستان، رئیس شورای اسلامی شهرستان، مسئول دفتر نماینده مجلس و تعدادی از مسئولین شهرستان حضور داشتند و در پایان برنامه به رسم یادبود به دانشجویان برتر دانشگاه لوح تقدیر اهدا و عکس یادگاری گرفته شد.

 

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
نماهنگ « تفسیر کوثر » کاری از گروه فرهنگی هنری نصر بشرویه

انتهای پیام/
-