کد خبر : 4216
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
-
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گزارش داد:

ضبط و معدوم سازی ۱۴ کیلوگرم فراورده خام دامی در بشرویه | با متخلفان به طور جدی بر اساس قانون برخورد می شود.

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه با اعلام خبر ضبط و معدوم سازی 14 کیلوگرم فراورده خام دامی در بشرویه، اظهار داشت : مراکز عرضه فراورده های خام دامی شهرستان به طور مرتب مورد بازدید و نظارت کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان قرار می گیرد.

سید حمید عبدی افزود: شهرستان بشرویه دارای ۵۰ مرکز عرضه فرآورده خام دامی و ۱۰ رستوران است که به طور مرتب مورد بازدید کارشناسان شبکه قرار می گیرد.

عبدی با ذکر این نکته که علاوه بر مراکز فوق، سردخانه های نگهداری فراورده های خام دامی نیز به صورت مستمر تحت کنترل و نظارت ویژه قرار می گیرند، اظهار داشت: طی بازدیدهایی که در هفته اخیر از مراکز عرضه فراورده های خام دامی شهرستان انجام گردید مقدار ۱۴کیلوگرم فراورده خام دامی ضبط و معدوم شد؛ وی ادامه داد: بازرسی ها توسط یک تیم سیار به طور مرتب انجام می گیرد و با متخلفان به طور جدی بر اساس قانون برخورد می شود.

دکتر سید حمید عبدی با علام این مطلب که شهروندان توجه داشته باشند که هنگام تهیه انواع فرآورده های خام دامی تازه و منجمد، فرآورده ها را به مقدار نیاز و از مراکز مجاز و مورد اطمینان تهیه کنند، افزود: عرضه گوشت قرمز بدون لیبل، عرضه گوشت از پیش چرخ شده، عرضه مرغ قطعه بندی شده فاقد هویت و همچنین حمل و نقل و عرضه انواع گوشت سفید و قرمز با خودروهای فاقد سردخانه تخلف محسوب می شود.

وی همچنین عرضه فرآورده های بسته بندی شده غیر مجاز بدون تاریخ تولید و انقضا و کد دامپزشکی را از جمله دیگر تخلفات خواند و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلفات بهداشتی در عرصه فرآورده های دامی، مراتب را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع  دهند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
تاکید بر کشتار دام به صورت کاملا بهداشتی به منظور حفظ سلامت شهروندان

انتهای پیام/
-