کد خبر : 439
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
-

پیام فرماندار به مناسبت ۲۰ خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی به فعالان این عرصه

مهندس شفیعی فرماندار شهرستان بشرویه در پیامی ۲۰ خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی را به تمامی فعالان این عرصه تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیراست

به نام خالق زیبایی ها

امروز روزی متعلق به دنیای پر نقش و نگار دست بافته ها، روزی برای ارج نهادن به آثاری هنری است که بازگو کننده روح ملت ها و اقوام است.

یکی از خصوصیات صنایع دستی این است که این صنعت حاصل روح ملت ها و آئین فرهنگ ملی کشورهاست که به سادگی با رجوع به آمار صنایع دستی کشورها به روحیه مردم آن کشورها می‌توان پی برد، بنابر این صنایع دستی تنها یک کالا برای مبادله نیست بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی های اقوام از طریق صنایع دستی مبادله میشود و نوعی ارتباط را ایجاد می کند.

خوشبختانه امروز به همت هنرمندان بشرویه ای در عرصه هنر دست، انواع صنایع دستی اعم از خراطی، جاجیم بافی، گلیم بافی، پخل بافی، پتک بافی، میناکاری و… در شهرستان وجود دارد.

هنرمندانی که همواره با کار هنری شان مقصودی را بیان داشته و رمز و رازی را آشکار ساخته اند.

آری به واقع هنرمندان صنایع دستی با آفرینش آثار ماندگار خود نقش مهمی در حفظ ، احیاء و معرفی آئین ها و سنتهای نیک مردمان این سرزمین ایفا می کنند . لذا برخود وظیفه میدانم از تک تک هنرمندان صنایع دستی ، فعالین این رشته در شهرستان بشرویه که با تلاشها و ایثار خود سعی در انتقال هنر اصیل ایرانی به نسل آینده داشته و زمینه اشتغال جوانان را فراهم می کنند قدردانی کرده و از درگاه خداوند متعال برای همه دست اندرکاران ، فعالین و هنرمندان صنایع دستی شهرمان توفیق روزافزون همراه با عزت و سربلندی مسئلت می دارم.

علی شفیعی

فرماندار شهرستان بشرویه

مطالب تصادفی پیشنهادی
بشرویه یكی از 10 شهر خشت و گل ایران است

انتهای پیام/
-