کد خبر : 4714
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳
-
رئیس مجلس شورای اسلامی:

باورهای متکی بر موضوعات مادی جای خود را به باورهایی مبنی بر سنت های الهی و مردم داد تا توانست موفق شود | بخشی از دوستان ما از بشرویه در توپخانه و برخی در اطلاعات عملیات و برخی در تخریب بودند.

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز رئیس قوه مقننه در ادامه سخنان خود در سومین کنگره سرداران و 154 شهید شهرستان بشرویه در جمع مردم ولایی و انقلابی بشرویه اضافه کرد: از طرفی بنی صدر معتقد بود باید زمین داد و زمان خرید و از طرفی می‌گفت برای حمله به دشمن نیازمند تجهیزات هستیم. تجربیات دنیا نیز می‌گوید در زمان حمله و آفند باید ۳ برابر دشمن، آموزش دیده باشید و دوره‌های مختلف را گذرانده باشید که قطعاً درست است اما همین دیدگاه باعث شده بود چند ماه ابتدای جنگ دائما با عدم موفقیت روبه‌رو شویم.

وی یادآور شد: نمونه آن هم، زمانی بود که دوستان ارتشی، پاسدار و بسیجی در دی ماه سال ۱۳۵۹ در منطقه هویزه حمله‌ای داشتند که منجر به پیروزی نشد اما زمانی که بنی صدر توسط امام(ره) عزل شد و منافقین نیز حرکتی کرده و در نهایت با فضاحت از کشور فرار کردند، دیدیم که کمتر از ۲ ماه بعد، حصر آبادان به دستور امام(ره) شکست.

دکتر قالیباف در ادامه با بیان اینکه آن زمان همه رزمندگان از آشخانه [مرکز شهرستان مانه و سملقان در استان خراسان شمالی] تا نهبندان [جنوبی‌‌ترین شهر استان خراسان جنوبی است] به عنوان رزمندگان خراسان شناخته می‌شدند، عنوان کرد: بعد از حصر آبادان عملیات طریق القدس در حمیدیه، چذابه و ارتفاعات الله اکبر شکل گرفت و همه آزاد شد چرا که فرماندهی بر عهده حضرت امام(ره) قرار گرفته بود. یعنی باورهای متکی بر موضوعات مادی و ابزار جای خود را به باورهایی مبنی بر تکیه به سنت های الهی و مردم داد تا توانست موفق شود. تا زمانی که بنی صدر بود اسمی از تیپ امام رضا(ع)، لشگر نصر و لشگر عاشورا نشنیده بودیم یعنی مردم در دفاع مقدس حضور نداشتند چرا که اجازه حضور به آنها داده نمی‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم نمی گفتند حتما باید ۳ برابر امکانات داشته باشیم بلکه به آیه شریفه «کَم مِن فِئَةٍ قَلیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کَثیرَةً بِإِذنِ اللَّهِ» – چه بسیار شده که گروهی اندک به یاری خدا بر سپاهی بسیار غالب آمده (سوره بقره آیه ۲۴۹)- معتقد بودند، گفت: بخشی از دوستان ما از بشرویه در توپخانه و برخی در اطلاعات عملیات و برخی در تخریب بودند؛ آیا اینها تخصص نمی‌خواست؟ تربیت این افراد ۴ سال زمان می‌برد اما ما در جبهه یاد گرفتیم یک افسر توپخانه در عرض تنها ۴ هفته می‌تواند توپ را رها کند. یعنی تخصص مهم است و آن را فرا می‌گرفتیم و حتماً کارآمدتر از کسی بودیم که ۴ سال زمان برای یادگیری می‌خواست.

مطالب تصادفی پیشنهادی
انقلابی کسی است که کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برساند

انتهای پیام/
-