کد خبر : 4748
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹
-
رئیس قوه مقننه در جمع مردم بشرویه:

مجلس و دولت در تلاش برای فراهم کردن فرصت به عنوان پیشران در جریان بررسی برنامه هفتم کشور | تفاوت نگاه‌ها در حوزه صنعت را ببینید که در شمال اتوبان تهران-کرج، صنعت هوافضا قرار دارد و ۱۵۰ متر پایین اتوبان، صنعت خودروسازی است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز دکتر قالیباف ادامه داد: مجلس و دولت تلاش دارند در جریان بررسی برنامه هفتم، فرصت‌ها را به عنوان پیشران فراهم کنند تا با استفاده از فرصت‌های مادی کشور بتوانیم به سمت مولدسازی برویم و تحرکی در کشور ایجاد شود که اگر این مبانی را به درستی پیش ببریم می‌توانیم اقتصاد را به ثبات برسانیم.

رئیس قوه مقننه با یادآوری این موضوع که زمانی که در ناجا بودم مشکلات امنیتی زیادی در مرزهای شرقی ایجاد شده بود که مشکلات آن تا آزادشهر هم رفته بود و خرابکارها گروگان‌گیری می‌کردند اما توانستیم آن را ظرف ۸ ماه سروسامان دهیم، گفت: در حوزه مسائل اقتصادی نیز مثالی در تفاوت نگاه‌ها در حوزه صنعت را ببینید که در شمال اتوبان تهران-کرج، صنعت هوافضا قرار دارد و ۱۵۰ متر پایین اتوبان، صنعت خودروسازی است.

وی اضافه کرد: تکنولوژی شمال اتوبان در صدر تکنولوژی‌های دنیا قرار دارد که توسط جوانان ما دنبال می‌شود و پایه‌های آن در دفاع مقدس گذاشته شده و فرهنگ آن به امروز رسیده است. جوانان ما توانسته‌اند گیربکسی در حجم کوچک بسازند که چند صد دور در دقیقه توانایی چرخش دارد اما زمانی که به صنعت خودروسازی می‌نگریم می‌بینیم حجم زیادی از خودروها خوابیده است چون هنوز نمی‌توانیم گیربکس اتومات بسازیم یا پمپ برف پاک کن نداریم! چگونه است که در شمال اتوبان می‌توان صنعت هوافضا را پیش برد اما در پایین اتوبان در تولید یک قطعه کوچک مانده‌ایم و این همان تفاوت در فرهنگ است.

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
۲۷ دستگاه غیر مجاز رمز ارز در بشرویه کشف شد

انتهای پیام/
-