کد خبر : 4996
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸
-
در آستانه ولادت امام علی بن موسی الرضا(ع) :

دومین کتابخانه روستایی آستان قدس رضوی در روستای مجد (شهرستان بشرویه) افتتاح می‌شود | این کتابخانه می‌تواند پشتوانه اردوهای علمی و فرهنگی شهرستان بشرویه باشد

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از افتتاح دومین کتابخانه روستایی آستان قدس رضوی در آستانه ولادت امام علی بن موسی الرضا (ع) خبر داد؛ حجت الاسلام سید جلال حسینی با بیان این مطلب گفت: در راستای اهتمام کتابخانه رضوی پیرامون رسیدگی به مناطق کم برخوردار، این کتابخانه در روستای مجد در جوار مرقد بی بی نجمه خاتون از نوادگان امام سجاد(ع) در منطقه رقه از توابع شهرستان بشرویه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی، این کتابخانه را تنها کتابخانه منطقه رقه برشمرد و تصریح کرد: با افتتاح این مجموعه روستاهای خانیک، یگی، مجد، رقه از توابع بخش ارسک که در مجموع جمعیتی حدود ۸ هزار نفر را شامل می‌شوند از خدمات کتابخانه امام رضا (ع) بهره‌مند خواهند شد.

با توجه به وجود روستاهای هدف گردشگری در این منطقه، این کتابخانه می‌تواند پشتوانه اردوهای علمی و فرهنگی شهرستان بشرویه باشد.

شایان ذکر است ساختمان کتابخانه مذکور توسط شرکت صنایع، معادن و عمران جنوب از موسسات اقتصادی وابسته به آستان قدس رضوی در متراژ ۸۰ متر مربع ساخته شده و در قفسه‌های متعدد با ۴ هزار ۶۰۰ کتاب تجهیز شده است.

 

گفتنی است این کتابخانه بعد از نماز مغرب و عشا در مورخ هشتم خردادماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
دومین کتابخانه روستایی و شصتمین کتابخانه آستان قدس رضوی در کشور افتتاح شد

انتهای پیام/
- منبع: گنجینه رضوی