کد خبر : 5173
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۵
-

سایت جدید ایرانسل روستای جوزردان شهرستان بشرویه راه اندازی شد |

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بشرویه، با پیگیری و تلاش‌های علی زاده -فرماندار- در راستای اتصال روستاهای بیش از بیست خانوار شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و با تامین و نصب تجهیزات، سایت جدید ایرانسل روستای جوزردان راه اندازی شده و هم اکنون پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه این روستا و‌ روستاهای همجوار برقرار می باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: ۴ سایت دیگر توسعه شبکه ملی اطلاعات با هزینه ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل منابع طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در روستا‌های استان راه اندازی شد که با راه اندازی این سایتها، ۵ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

مصطفی بهی در توضیح راه اندازی این ۴ سایت جدید افزود: در ادامه اجرای طرح توسعه ارتباطات روستایی، ۲ سایت جدید توسعه شبکه تلفن و اینترنت پرسرعت همراه در استان راه اندازی و ۲ سایت دیگر تلفن همراه نیز به تکنولوژی نسل ۴ همراه ارتقاء یافتند.

وی گفت: سایت‌های فتح آباد شهرستان قائنات و جوزردان شهرستان بشرویه، سایت‌های جدید الاحداث ایرانسلی هستند که با راه اندازی آنها، پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه در این روستا‌ها و روستا‌های علی زنگی قائنات و جوزردان سفلی بشرویه برقرار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: همچنین با ارتقاء سایت‌های همراه اول چلونک و خنجوک قائنات به نسل ۴، این روستا‌ها به شبکه ملی اطلاعات متصل و از پوشش اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شدند.

بهی گفت: با راه اندازی این سایت ها، بیش از ۴۰۰ خانوار روستایی دیگر استان از خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت همراه برخوردار شدند.

 


انتهای پیام/
- منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی