کد خبر : 5196
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
-
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما:

معرفی ۶۵۰ واحدمسکونی زلزله زدگان خراسان جنوبی به بانک‌ها | عدم ابلاغ اعتبارات به بانکها، دلیل روند کند ساخت مسکن زلزله زدگان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما با اشاره به تشکیل پرونده ۸۰۰ واحد مسکونی شامل ۵۵۰ واحد خسارت دیده و ۱۵۰ واحد تعمیری در طبس و بشرویه، گفت: زلزله بشرویه به بزرگی ۵.۴ ریشتر در تاریخ ۲۹ آذر ۱۴۰۱ و زمین لرزه طبس به بزرگی ۵.۱ ریشتر در تاریخ سوم دی ۱۴۰۱ به وقوع پیوست.

قاسم تنها افزود: در این زمین لرزه‌ها ۱۰۰ واحد شهری شامل دو واحد مسکونی شهری در عشق آباد طبس و ۹۸ واحد در شهر‌های خور، بشرویه و ارسک نیازمند احداث مجدد بودند و ۵۵۰ واحد روستایی شامل ۴۲۴ واحد در روستا‌های بشرویه و ۱۲۶ واحد در روستا‌های طبس خسارت دیدند.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: همچنین ۱۵۰ واحد تعمیری نیز شامل ۵ واحد تعمیری روستایی و شهری در طبس و ۱۴۵ واحد تعمیری در بشرویه نیز شناسایی و تشکیل پرونده شدند.

وی با اشاره به اینکه هیئت دولت ابلاغیه تسهیلات را در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ به استان ابلاغ کرده است، افزود: در این ابلاغیه تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی برای بازسازی واحد‌های مسکونی شهری و ۳۰۰ میلیون تومان در روستا‌ها با نرخ سود ۵ و ۶ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله به استان ابلاغ شده است.

تنها همچنین از ابلاغ ۸۰ میلیون تومان کمک بلاعوض ساخت و ۱۵ میلیون تومان بلاعوض معیشتی برای ساخت واحد‌های مسکونی شهری و روستایی خبر داد.

وی گفت: در واحد‌های تعمیری نیز ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ تا ۶ درصد با بازپرداخت ۵ ساله ابلاغ شده است.

تنها؛ روند کند ساخت مسکن زلزله زدگان را به دلیل ابلاغ نشدن اعتبارات به ۴ بانک عامل استان عنوان کرد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
وقوع زلزله 5.4 ریشتری در عمق 11 کیلومتری بشرویه

انتهای پیام/
- منبع: خبرگزاری صدا و سیما