کد خبر : 5206
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
-
معاون استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان از فردا

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی از تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان به ۶ تا ۱۳ هر روز از ۱۶ خرداد ماه خبر داد.

ناصر ناصری افزود: طبق مصوبه هیات وزیران ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی استان در تمامی روزهای کاری هفته ۶ صبح تا ۱۳ تعیین شده است.

وی گفت: تغییر ساعت کاری ادارات تا ۱۶ شهریور اعمال می‌شود و این تغییر ساعت مربوط به روزهای گرم سال است که پیک مصرف انرژی را به همراه دارد.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: شهرداری‌ها و دیگر بخش‌های مربوطه درخصوص تامین وسایل ایاب و ذهاب عمومی به منظور خدمات‌رسانی به شهروندان منطبق با ساعت جدید برنامه‌ریزی و اقدام لازم را انجام دهند.

وی افزود: دمای محیط کار باید حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و سامانه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ هر روز (یک ساعت قبل از پایان کار) از مدار خارج شود همچنین روشنایی داخل ساختمان در بازه زمانی مذکور تا حد امکان کاهش داده و روشنایی محوطه بیرونی به حداقل برسد.

ناصری گفت: در مناطق گرمسیر استان از جمله شهرستان‌های طبس و نهبندان سامانه‌های سرمایشی همزمان با ساعت خاتمه کار ادارات باید از مدار خارج شوند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی موظفند به نحوی مصرف انرژی را مدیریت کنند که مصرف برق آنها ۳۰ درصد نسبت به دوره پایه سال گذشته در ساعات اداری و ۶۰ درصد مصرف در بعد از ساعت اداری نسبت به همان روز کاهش یابد.

پیش از این ساعت کاری ادارات خراسان جنوبی بعد از ماه رمضان ۷ تا ۱۴ تعیین شده بود.

مطالب تصادفی پیشنهادی
سامانه ۱۱۱ آماده دریافت درخواست‌ های مردمی در سفر ریاست جمهوری به خراسان جنوبی

انتهای پیام/
-