کد خبر : 5291
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
-
با حضور نماینده مجلس و مدیرکل راه و شهرسازی:

جلسه شورای مسکن شهرستان بشرویه برگزار شد | مودی: مشکل اصلی در نهضت ملی مسکن در بشرویه، تامین خدمات زیرساختی است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بشرویه؛ جلسه شورای مسکن شهرستان بشرویه با حضور نماینده مردم دشهرستان در مجلس و سرپرست اداره کل راه و شهرسازی در محل فرمانداری بشرویه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین نصیرایی نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در جلسه شورای مسکن شهرستان بشرویه گفت: موضوع مسکن یکی از دغذغه های جدی مردم است که ضرورت دارد موانع آن را برطرف کنیم.

وی افزود: مهم ترین نیاز در بحث ساخت نهضت ملی مسکن در بشرویه تامین آب است که باید هرچه سریعتر این موضوع برطرف شود.

حجت الاسلام نصیرایی بیان داشت: افزایش تسهیلات، کاهش نرخ سود مشارکت و برنامه ریزی جهت اقساط موضوعاتی است که دولت برای آن تصمیمات خیلی خوبی گرفته و این بحث افزایش هزینه بیمه تامین اجتماعی بلافاصله در مجلس طرح دو فوریتی مطرح شد که مبلغ اصلاح‌شود.

مودی سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در جلسه شورای مسکن شهرستان بشرویه گفت: اکنون مشکل اصلی در نهضت ملی مسکن در بشرویه، تامین خدمات زیرساختی است.

وی افزود: در بحث خدمات زیرساختی باید آسفالت را به بیمارستان برسانیم وخیابان های اصلی سایت هرچه زودتر لوله کشی آب اصلی انجام شود که پس از آن میتوانیم برق را تهیه کنیم.

مودی گفت: در بشرویه باتوجه به حجم وسیع متقاضیان و عقب ماندگی که در این طرح صورت گرفت باید این را جبران کنیم.

وی بیان داشت: سایت بشرویه سایت بسیار مسطحی در استان است و از شهرداری تشکر میکنیم.

مودی سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در شهرارسک هزینه های آماده سازی سایت ۶ و ۴ دهم هکتاری بسیار بالا است و بهترین سایت در شهر ارسک سایت ۵ و ۴ دهم هکتاری است که تهیه طرح آن‌هم انجام شده و تهیه خدمات هم به راحتی صورت میگیرد.

وی گفت: با اقداماتی که در شورای عالی مسکن در کشور انجام شد وام مسکن افزایش و سود بانکی کاهش داشته و تصمیمات خوبی در خصوص اقساط اتخاذ گردید.

مودی سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان داشت: آنچه به نوعی اکنون مهم است که عمده بحث ما برروی آن است تامین آب و برق می باشد.

وی‌افزود: نه‌تنها آب شرب که بعد از استقرار مردم نیاز است باید تامین شود بلکه آب بنایی هم باید اکنون تامین گردد.

مودی اظهار داشت: اکنون تامین آب ساخت و ساز مهم است و این امر باید از طریق شبکه سیار یا موقت هرچه سریعتر تامین شود.

 


انتهای پیام/
-برچسب ها :

ناموجود