کد خبر : 5339
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
-

افتتاح ۸۱ طرح آب و خاک خراسان جنوبی در هفته جهاد کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان اظهار کرد: احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی، عملیات بازسازی و نوسازی قنوات، اجرای طرح انتقال آب و توسعه سامانه های نوین آبیاری با هدف کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری آب از اقدامات مهم آب و خاک در استان بوده است.

اکبر محمدی ادامه داد: در حوزه سامانه های نوین آبیاری مطالعات خوبی در استان صورت گرفته که با ۸ هزار و ۷۸۱ هکتار، دومین استان کشور از لحاظ سطح در حال اجراء و با ۴۳۳ هکتار سطح اجراء شده از ابتدای سال تاکنون رتبه نخست از نظر سطح اجرایی و عملکرد کل سامانه های نوین آبیاری در کشور را کسب نموده ایم.

 وی با اشاره به تشکیل ستاد احیاء و بازسازی قنوات استان پس از سفر ریاست محترم جمهوری در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: اعتبارات چشمگیری به استان تخصیص پیدا کرده که در این راستا در سال گذشته ۸۹ کیلومتر عملیات مرمت و بازسازی قنوات صورت گرفته و از محل اعتبارات مصوب مرمت و بازسازی قنوات در سال ۱۴۰۱ تاکنون ۳۸ میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان به استان تخصیص پیدا کرده که منجر به شروع عملیات اجرایی ۱۰۰ رشته قنات با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در استان شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی استان با اشاره به افتتاح ۸۱ پروژه آب و خاک در هفته جهاد کشاورزی عنوان کرد: این پروژه ها در ۱۱ شهرستان استان و با تعداد ۸۱ پروژه آب و خاک، با اعتبار بالغ بر ۲۴ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان و با تعداد ۱۰۵۷۱ نفر جمعیت برخوردار از اجرای طرح های مذکور، افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این پروژه ها شامل ۱۳ باب استخر ذخیره آب کشاورزی، عملیات احیاء و مرمت به تعداد ۳۵ رشته قنات، ۱۹ طرح آبیاری نوین، ۱۴ طرح انتقال آب با لوله و کانال بتنی می باشد.

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
بهره برداری از 157 پروژه کشاورزی در هفته جهاد کشاورزی

انتهای پیام/
- منبع: سازمان جهادکشاورزی خراسا جنوبی