کد خبر : 5861
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
-
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی:

در هفته دفاع مقدس خراسان جنوبی از ۲۷ عنوان کتاب رونمایی می شود | یکی از رسالت‌های مهم ما تبیین مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس و خاطرات شهدا برای نسل جوان است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبِی، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان گفت: در سال جاری تولید و چاپ ۸۱ عنوان کتاب را در دستور کار قرار داده‌ایم که از این تعداد ۲۷ عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

 

سرهنگ پاسدار فلاحی با بیان اینکه کتاب‌های مذکور شامل کتاب‌های داستان، خاطره، تاریخ شفاهی و وصیت‌نامه است، افزود: در سطح استان ۱۵۲ نویسنده دفاع مقدس در بانک اطلاعاتی‌مان ثبت کرده‌ایم و از قلم این افراد بهره می‌بریم و سال به سال بر این تعداد افزوده می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های بارز کتاب‌های چاپ شده دفاع مقدس، گفت: هم نویسندگان و هم موضوعات این کتاب‌ها بومی بوده و شامل تنوعی از طیف‌های سنی مختلف از گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان افزود: یکی از رسالت‌های مهم ما تبیین مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس و خاطرات شهدا برای نسل جوان است که نیاز ضروری جامعه امروز است و تقارن هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس، بهترین فرصت برای تبیین و ترویج رشادت‌های رزمندگان برای نسل جوان و دانش‌آموزان است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
جوانان نیازمند شناخت بیشتر شهدا و ایثارگران هستند

انتهای پیام/
- منبع: خبرگزاری صدا و سیما