کد خبر : 5964
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶
-
خبر ورزشی

بلندقامتان باشگاه آرتین بشرویه در لیگ دسته یک کشور به رقابت می پردازند | اولین دیدار این تیم ۳۱ شهریور در تهران با ملوان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز تیم والیبال آرتین بشرویه به عنوان تنها نماینده خراسان‌جنوبی در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور به مصاف رقبای کشوری می‌رود.

 

تمرینات این تیم با حضور ۴۰ ورزشکار از استان‌های خراسان‌جنوبی و رضوی شروع شده و قرار است در اولین دیدار این تیم ۳۱ شهریور در تهران به مصاف تیم ملوان نیروی دریایی ارتش برود.

سی‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های سری A دسته یک مردان ایران در در دو گروه مقدماتی برگزار می‌شود.

مراسم قرعه‌کشی این مسابقات چهارشنبه هشتم شهریور با حضور میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون، محسن ترابی رئیس سازمان لیگ، منوچهر پورحسن سرپرست کمیته داوران و نمایندگان تیم‌های شرکت کننده برگزار شد.

بر اساس قرعه انجام شده، تیم‌های آکادمی قهرمانی گل گهر سیرجان، مس کرمان، مس شهر بابک، صنعتکران امید، مس سونگون، کریمه قم، کاسپین پره سر گیلان، مهرگان نور، نیروی زمینی، نام آوران تنکابن و توپکا بابلسر در گروه نخست این رقابت‌ها قرار گرفتند.

همچنین تیم‌های رازین پلیمر، مقاومت ماکو، درنالار ارومیه، ملوان تهران، شهرداری آزادشهر، فولاد مبارکه سپاهان، رعد پدافند، شهرداری مشهد، آرتین بشرویه، کود گلفام لیتیکوه آمل، عقاب نهاجا و افق قم در گروه دوم این رقابت‌ها قرار گرفتند.

این مسابقات مطابق با قوانین و مقررات بین المللی FIVB و آیین نامه سازمان لیگ و کمیته انضباطی فدراسیون والیبال و با تصمیم سازمان لیگ ساعت ۱۵ روزهای جمعه برگزار می‌شود. مسابقات دور مقدماتی به صورت رفت و برگشت و در دوره پایانی به صورت پلی آف دو برد از سه بازی انجام خواهد شد.

بازیکنان هر تیم حداکثر ۱۵ بازیکن بزرگسال، حداقل دو بازیکن زیر ۲۳ سال (امید)، حداقل دو بازیکن رده سنی جوانان و یک بازیکن رده سنی نوجوانان خواهند بود. (ثبت قرارداد با بازیکنان نوجوانان و جوانان حداکثر تا ۲۰ بازیکن مجاز است.)

هر باشگاه مجاز به استفاده از حداکثر هفت بازیکن بزرگسال لیگ برتر و دسته یک سال قبل است و حداکثر با ۳ بازیکن خارجی طبق مقررات نقل و انتقال فدراسیون بین‌المللی والیبال قرارداد منعقد کند.

سی‌ویکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های سری A دسته یک مردان ایران سال ۱۴۰۱ با حضور ۲۲ تیم برگزار شد و تیم‌های گل‌گهر سیرجان و چادر ملو اردکان با کسب مقام‌های اول و دوم، سهمیه لیگ برتر امسال به دست آوردند. همچنین تیم‌های رازین پلیمر و دخانیات به عنوان سومی مشترک این مسابقات دست یافتند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
حضور آرتین در لیگ کشور به رشد والیبال استان کمک می‌کند

انتهای پیام/
-