کد خبر : 6192
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
-
در هفته دفاع مقدس؛

مراسم ویژه سالگرد شهدای گرانقدر امنیت و غیرت در بشرویه برگزار میشود

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ظهر امروز -دوشنبه- جلسه برنامه ریزی مراسم گرامیداشت شهدای امنیت و غیرت در بشرویه با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین حوزه فرهنگی، تبلیغی و پرورشی برگزار شد.

حجت الاسلام نودهی با اعلام خبر برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای امنیت و غیرت در استان خراسان جنوبی، اظهار داشت: این مراسم در روز سه شنبه (چهارم مهرماه) در مسجد جامع میدان شهر بشرویه نیز برگزار خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه طی چندماهه گذشته دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی برای ایجاد ناامنی، نارضایتی و خدشه دار نمودن چهره انقلاب فروگزار نکردند و در این ایام، تعدادی از جوانان خوب، نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج مردمی تقدیم نظام و انقلاب شدند و به شهادت رسیدند که کمترین وظیفه ما در این زمان، پاسداشت و زنده نگهداشتن یاد و نام این عزیزان است.

سید محمود پناهی، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بشرویه نیز با مهم و ضروری دانستن برگزاری این مراسمات و تاکید بر برگزاری باشکوه این برنامه، از ابتکار عمل سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص تشکر نمود و افزود: همانطور که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در آستانه هفته دفاع مقدس در دیدار با پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس و مقاومت تاکید فرموند که ” یکی از چیزهایی که دشمنانِ ما روی آن تکیه میکنند، خدشه‌ی در ارزشهای نیروهای مسلّح است، یا خدشه‌ی در شرافت و کرامت نیروهای مسلّح است؛ با انواع و اقسام شیوه‌هایی که دارند، در این زمینه‌ها کار میکنند؛ باید مراقب بود” و اینکه “نیروهای مسلّح کار خودشان را قدر بدانند، ارج بنهند، اهمّیّت بدهند، افتخار کنند به کاری که انجام میدهند؛ مردم هم بایستی قدر اینها را بدانند”؛ لذا این برنامه در راستای زنده نگداشتن یاد و خاطره شهدای امنیت و غیرت که در اغتشاشات و برنامه های اخیر دشمنان به شهادت رسیدند و همچنین پاسداشت و ارج نهادن به فعالیت نیروهای نظامی و انتظامی ضروری می باشد و می بایست با شکوه برگزار گردد.

سرهنگ نصراله طاهری، فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه نیز با اشاره به اینکه طی ۶ ماهه اخیر مجموعه فراجا بیش از ۵۰ شهید در دفاع از آرمان های نظام و برقراری امنیت تقدیم انقلاب نموده است افزود: در استان خراسان جنوبی ۳ شهید مدافع امنیت داریم که در این برنامه یاد و خاطره این شهدا و شهدای نیروی انتظامی شهرستان گرامی داشته خواهد شد.

وی همچنین به برنامه ها و تلاشهای دشمنان در ایجاد ناامنی و نارضایتی در سطوح مختلف اشاره داشت و به مردم عزیز اطمینان خاطر داد نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی همیشه در کنار مردم خواهند بود و با جانفشانی و رشادت های خود اجازه تعدی و تجاوز را به احدی نخواهند داد. وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای امنیت و شهدای امر به معروف از مظلومیت این شهدا و معصومیت فرزندان و خانواده شهدا سخن گفت.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا زارعی امام جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به اینکه شهدای نیروی انتظامی مظلومیت خاصی دارند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد فرماندهی انتظامی و عزیزان خدمتگزار در این حوزه نکته‌ای فرمودند مبنی بر اینکه نیروی انتظامی محور اقتدار نظام است و تأمین امنیت جانی، مالی، روحی و اخلاقی و آسایش مردم را از وظایف خطیر نیروی انتظامی برشمردند و آن را مایه‌ی افتخار و مباهات نظام اسلامی دانستند؛ لذا می طلبد که شهدای این مجموعه و شهدای غیرت و آمران به معروف که در اتفاقات و حوادث اخیر به شهادت رسیدند از این مظلومیت دربیایند.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه برنامه ها و مراسمات لازم است بیشتر و با شکوهتر برگزار شود افزود: این مراسم اولا برای آنهایی که برای امسال برنامه داشتند پیام دارد و آنها متوجه خواهند شد که این مردم همچنان پای نظام و آرمانهای انقلاب و شهدا هستند؛ دوم اینکه موجب یاس و ناامیدی و ناامنی برای دشمن و بدخواهان میشود.

وی این رشادت ها و فداکاری ها در نسل جدید را پیوند هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: حضور با شکوه و موثر مردم در این برنامه ها به تقویت برنامه های نظام و امنیت کشور کمک میکند و باید این ارزشها و فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج و حفظ نمود.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
حضور حلقه های صالحین پایگاههای مقاومت بسیج

انتهای پیام/
-