کد خبر : 6218
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
-

واکسیناسیون ۸۵ هزار راس دام سبک در شهرستان بشرویه

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ؛ رئیس شبکه دامپزشکی بشرویه از واکسیناسیون رایگان دام‌های سبک این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک خبر داد.

سیدحمید عبدی با اعلام این خبر گفت: واکسیناسیون طاعون نشخوارکنندگان کوچک با اولویت روستا‌ها و موتور پمپ‌های نزدیک به مناطق تردد حیات وحش از سوی اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان شروع شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون در این عملیات، بیش از ۸۵ هزار راس از دام‌های سبک این شهرستان واکسینه شده اند؛ افزود: این طرح با هدف اجرای طرح ریشه کنی بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) و بصورت رایگان توسط کارشناسان مبارزه بخش دولتی و در قالب خرید خدمت توسط کارشناسان بخش خصوصی دامپزشکی این شهرستان انجام شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گفت: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک یا به اختصار PPR یک بیماری واگیر ویروسی با علائم بالینی از جمله تب بالا، ترشحات چشم و بینی، اسهال، ضایعات دهانی، علایم تنفسی در گوسفند و بز است، انتقال این بیماری از طریق ترشحات مختلف بدن دام بیمار انجام می‌شود و در صورت رخداد، منجر به تلفات بالا و خسارات اقتصادی قابل توجه به دامداران می‌شود.

مطالب تصادفی پیشنهادی
جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بشرویه برگزار گردید

انتهای پیام/
-