کد خبر : 6638
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
-

یک سوم جمعیت مشمول خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ، علیرضا اسدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تا پایان شهریورماه 58 هزار و 519 نفر معادل یک سوم جمعیت مشمول استان، تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار دارند و دو سوم جمعیت هنوز هیچ‌ گونه بیمه‌ای ندارند که باید از این ظرفیت برخوردار شوند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: جمعیت مشمول بیمه روستاییان و عشایر استان نیز ۱۶۴ هزار و ۳۶۹ نفر بوده که بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن دارند و از این تعداد۱۰۶ هزار و ۹۱۷ نفر در روستاها و مناطق عشایری ساکن هستند.

اسدی تصریح کرد: ضریب پوشش بیمه روستاییان و عشایر استان ابتدای دولت سیزدهم ۳۱٫۵ درصد بود که اکنون به ۳۵٫۲ درصد افزایش یافته و تاکنون ۵ هزار و ۶۴۸ حکم برای بیمه شدگان این صندوق در سطح استان صادر شده است.

وی با اشاره به ۱۵ مهرماه روز روستا و عشایر، بیان کرد: خراسان‌جنوبی با ۳۰ غرفه در نخستین نمایشگاه فروش محصولات روستاییان و عشایر در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران فعال است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی، افزود: در حال حاضر ۳۲ کارگزار بیمه روستاییان و عشایر در ۳۲ روستای استان حضور داشته و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اجرای احکام اعم از مستمری، حقوق بگیر و بازنشستگی خواهند داشت.

مطالب تصادفی پیشنهادی
روستاهای غنی آباد و رقه بشرویه مشمول طرح قانون درآمد پایدار دهیاری ها و شهرداری ها

انتهای پیام/
- منبع: تسنیم