کد خبر : 6787
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
-
فرماندار بشرویه:

اگر فرزندآوری به همین منوال باشد جمعیت کشور توان بازسازی خود را نخواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حسن علی زاده فرماندار شهرستان بشرویه در جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان بشرویه گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، روند پیری جمعیت در ایران رو به رشد است که از آن به عنوان ابر بحران سالخوردگی نام میبرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بشرویه؛ علی زاده افزود: نرخ سالمندی در کشور به ۱۰ درصد رسیده است و در سال ۲۰۲۲ نسبت افراد بالای ۶۰ سال از ۱۰ درصد کل جمعیت فراتر رفته است.

 فرماندار بشرویه بیان داشت:

 علی زاده با اشاره به اینکه ۳۰ درصد سالمندان تنها بالای ۸۰ سال سن دارند، گفت: در راس چالشهای سالمندی جمعیت در ایران، سالمندان تنها و مجرد هستند و همچنین در مقابل نرخ باروری ۱/۶ دهم درصد به ازای هر زن رسیده است و با این روند در سال ۱۴۳۰ ایران جز کشورهای سالمند خواهد بود.

 

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی باید طرح و بسته تشویقی برای ازدواج و فرزند آوری در نظر بگیرند، تصریح کرد: با برآوردهای صورت گرفته اگر فرزندآوری به همین منوال باشد و حتی کاهش نداشته باشیم در سال ۱۴۷۹ جمعیت کشور به زیر ۴۰ میلیون نفر خواهد رسید و دیگر جمعیت توان بازسازی خود را نخواهد داشت.

 فرماندار بشرویه با بیان اینکه رشد جمعیت بستگی به میزان زاد و ولد دارد و زاد و ولد هم بستگی به میزان ازدواج و تشکیل خانواده، افزود: در این راستا باید جلسات آموزشی توسط دستگاه های اجرایی پیگیری و اجرایی گردد، روند اجرایی سازی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تسریع شده و اجرای برنامه های جمعیتی کیفی سازی گردد.

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
پیام تبریک فرماندار شهرستان بشرویه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

انتهای پیام/
-