کد خبر : 7106
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۲
-
🔻 حجت الاسلام زارعی، امام جمعه بشرویه:

از عملکرد متولیان فرهنگ و ارشاد استان گلایه مندیم / هنر و فرهنگ در بشرویه مورد بی لطفی قرار گرفته است / مسئولان فشل در کشور و در استان جایگاهی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حجت الاسلام والمسلمین علیرضا زارعی، امام جمعه بشرویه، ظهر امروز در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه از متولیان فرهنگی استان شدیدا گلایه کرد و خواستار تغییر نگاه و تعیین تکلیف اداره فرهنگ و ارشاد بشرویه شد.

ما زمزمه ای می شنویم که بعضی از وزرا و مسئولین قرار هست به استان بیایند. بنده از همین جا از مسئولین شهرستان درخواست می کنم که آمدن این مسئولین را به شهرستان مطالبه کنند؛ با توجه به اینکه مسئولین شهرستان از رفت و آمد وزرا و مسئولین رده بالا به استان و شهرستان های دیگر باخبر می شوند باید زمینه حضور افرادی که باید پاسخگوی مطالبات مردمی باشند را فراهم کنند.

بنده چندین بار به مدیرکل فرهنگ و ارشاد تذکر داده ام، در جلسات، در خطبه های نماز جمعه، اینجا گلایه میکنم که آقای مدیرکل وضعیت فرهنگ و ارشاد شهرستان بشرویه یک وضعیت بحرانی است.
این شهرستان در فرهنگ در استان حرف اول را می زند. در مسائل هنری حرف اول را میزنند. چه اداره ای، چه مسئولی بایدبه مسائل فرهنگی این شهرستان کمک کند؟!!! آیا شما اعتقاد ندارید به فرمایش آقا: فرهنگ بر اقتصاد مقدم است؟

فرمایش مقام معظم رهبری:  فرهنگ هویت یک ملت است، اقتصاد و سیاست ذیل بر فرهنگ است

امام جمعه با تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی خواستار تعیین تکلیف اداره فرهنگ و ارشاد بشرویه شد و افزود: اگر قرار نیست این اداره سامانی بگیرد اعلام کنید و اداره را جمع کنید و یا متولی پای کار بگذارید که به داد مسائل فرهنگی شهرستان برسد.

مسائل فرهنگی شهرستان قرارگاه هایی دارد که یک مورد آن اداره ارشاد است؛ چقدر ما جوانان هنرمند در این شهرستان داریم که مورد بی لطفی قرار گرفته اند؟ چقدر گروههای هنری داریم که مورد بی لطفی قرار گرفته اند؟ برای یک مسئله جشنی باید از شهرستانهای دیگر بیایند برنامه اجرا کنند. متولیان امر کجا هستند؟!!

در آخر اعلام کردند تذکرات خود را به مسئولین استانی میدهم که همانطور که به برخی شهرستانها نگاه ویژه ای دارند به شهرستان بشرویه هم نگاه ویژه ای داشته باشند. ما چند مرتبه تذکر میدهیم به  در صورت عمل نکردن اسامی افراد درخطبه های نماز جمعه آورده می شود.

مردم بدانند که مسئولان فشل در کشور و در استان جایگاهی ندارند و آن ها را بشناسند.


انتهای پیام/
-برچسب ها :

ناموجود