کد خبر : 7354
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
-
🔻 گزارش به مردم؛

هر دو بیمارستان بشرویه با نام اختصاصی باید به کار خود ادامه دهند | حق مردم بشرویه علاوه بر ۳۲ تختخواب بیمارستان قدیم، در بیمارستان جدید ۶۴ تختخواب است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ظهر امروز - دوشنبه 18 دی ماه - جلسه ای به منظور بررسی وضعیت بهداشت و درمان و حواشی ایجاد شده پیرامون نامگذاری بیمارستان جدید با نام بیمارستان خیرساز فعلی شفا و‌‌ در محل دفتر فرماندار با حضور رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تشکیل شد.

 

رئیس شورای شهر بشرویه در جلسه‌ای که پیرامون بررسی وضعیت بهداشت و درمان و حواشی ایجاد شده پیرامون نامگذاری بیمارستان جدید با نام بیمارستان خیرساز فعلی شفا و‌‌ در محل دفتر فرماندار تشکیل شد، ضمن تشکر از امام جمعه شهرستان بخاطر طرح موضوع در خطبه‌ها و اعلام موضع‌گیری صریح پیرامون لزوم خدمات رسانی به مردم در بیمارستان فعلی با نام شفا و همچنین افتتاح و راه اندازی بیمارستان جدید به یکی از نام‌های پیشنهادی گفت:

شورای اسلامی شهر بشرویه بنا به عهدی که با مردم بسته است در پیگیری مطالبات مردم جدی بوده و به محض اطلاع از این موضوع، در یکصد و هشتادمین جلسه رسمی شورای شهر با دعوت از ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان و نیز تماس تلفنی با نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی موضوع مورد بررسی قرار گرفته که این بزرگواران نیز بر لزوم ارائه خدمت رسانی به مردم و فعالیت هر دو بیمارستان تاکید کردند.

شاکری افزود: همانطورکه مستحضر هستید مجوز بیمارستان جدید بشرویه ۳۲ تختخوابی بوده و از آنجایی که طبق نظام سطح‌بندی بیمارستان‌ها مصوب وزارت بهداشت و درمان وهمچنین صورتجلسه سال ۱۳۹۵ با امضای رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی استان در افق سال ۱۴۰۴ میبایستی که ۸۴ تخت بیمارستانی داشته باشیم ،بنابراین باید ضمن حفظ بیمارستان۳۲تختخوابی فعلی، بیمارستان جدید نیز با نام جدید افتتاح شده و برای توسعه و ارتقای آن به ۶۴ تخت گام برداریم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بشرویه گفت: بر این اساس در همان زمان مقرر شده است که بیمارستان خیرساز شفا دارای تخصص‌های اطفال، زنان و زایمان و NiCU نوزادان بوده و تحت عنوان بیمارستان تک تخصصی مادر و کودک به کار خود ادامه داده و بیمارستان جدید نیز با یکی از نام‌های پیشنهادی با سایر تخصص‌ها افتتاح شود.

شایان ذکر است ظهر -دوشنبه ۱۸ دی ماه – جلسه ای در محل دفتر فرماندار محترم پیرامون موضوع منعقد گردید که در ابتدای این جلسه دکتر حسینی نژاد رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به ارائه گزارشی از ابتدای تاسیس بیمارستان شفا با کمک خیرین و فعالیت‌های صورت گرفته تاکنون پرداخت و فرماندار شهرستان نیز بر عدم تعطیلی بیمارستان شفا وفق دستور استاندار و همچنین نامگذاری بیمارستان جدید به یکی از نام‌های پیشنهادی ارائه شده در مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مهرماه ۱۴۰۱ تاکید نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


* توضیحات بیشتر در خصوص بیمارستان شفا بشرویه *

 

– درباره بیمارستان شفا بشرویه:

  • عملیات احداث بیمارستان شفا بشرویه در سال ۱۳۷۴ توسط هیات امنای مردمی و تماما از محل کمک های مردمی است. از طرفی با نظارت دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس نقشه دریافتی از وزارت بهداشت ، شروع شده و تا مرحله پایانی پروژه ادامه یافت. بیمارستان در سال ۱۳۸۱ با امکاناتی مختصر راه اندازی گردیده و سپس بتدریج تجهیز آن هم از محل اعتبارات دولتی و هم کمکهای فراوان خیرین صورت گرفته است بخشهای مختلف: داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، سی سی یو و پست سی سی یو، دیالیز، زایشگاه، اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه با امکانات نسبتاً مناسب، رادیولوژی و سونوگرافی با امکانات نسبتاً مناسب و … فعال است. همچنین ساختمان کلینیک تخصصی بیمارستان شفا با زیر بنای ۳۶۰ مترمربع، توسعه اورژانس بیمارستان شفا با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع و توسعه بخش زنان و زایمان بیمارستان شفا با زیر بنای ۱۰۰ متر مربع در حال احداث است.

– بخش های بستری بیمارستان شفا بشرویه

  • درمانگاه اطفال – درمانگاه اورژانس – درمانگاه داخلی – درمانگاه زنان و زایمان – درمانگاه روانپزشکی – درمانگاه چشم – درمانگاه جراحی عمومی – درمانگاه بیهوشی – درمانگاه قلب – درمانگاه جراحی مغز واعصاب – درمانگاه ارولوژی – درمانگاهENT – درمانگاه سونوگرافی

 

– بخش های ستاره دار

  • زایشگاه – اورژانس – تالاسمی – اتاق عمل – دیالیز

 

– آدرس: خراسان جنوبی- بشرویه – بلوار جهاد

 

– تلفن: ۰۵۶۳۲۷۸۲۰۱۱, ۰۵۶۳۲۷۸۲۰۱۲, ۰۵۶۳۲۷۸۲۰۱۳

مطالب تصادفی پیشنهادی
تقدیر از نانوایان بشرویه و گرامیداشت روز نان

انتهای پیام/
-