کد خبر : 7571
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
-
🔻 با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد:

جلسه بررسی آخرین وضعیت سایت نهضت ملی مسکن خراسان جنوبی در بشرویه

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز جلسه بررسی آخرین مراحل ۴۷ سایت نهضت ملی مسکن خراسان جنوبی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در بشرویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی، هشتمین نشست هم اندیشی شهرداران خراسان جنوبی با حضور عباس زاده معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری،و فرماندار شهرستان بشرویه ، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ،مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان، مدیران کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آب و فاضلاب استان در بشرویه برگزار شد.

عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بیان کرد: در این جلسه عمده ترین بحث ما بررسی آخرین وضعیت عملکرد شهرداران در بحث آماده سازی سایت های نهضت ملی مسکن و موانع و مشکلات پیش رو می باشد چون در طرح نهضت ملی مسکن ما اراضی را به محدوده شهر ها الحاق می کنیم و برای آماده سازی و واگذاری به مردم و ساخت به شهرداران تحویل می دهیم.

معاون استاندار گفت: موانع اجرایی که شهرداری ها با آن مواجه هستند، تأمین منابع مالی و امکانات لازم مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم با رفع موانع موجود در بحث آماده سازی سایت های نهضت ملی مسکن بتوانیم پس از واگذاری قطعات زمین به مردم شرایط را برای واگذاری و ساخت و ساز مهیا کنیم.

سید محمد اسماعیل فاطمی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری ها در این نشست باشاره به اینکه در طرح نهضت مسکن ملی رنبه نخست در کشور را داریم بیان کرد: باتوجه به اینکه از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن است بنابراین باید با برنامه‌ریزی مناسب شتاب بیشتری به فرایندهای اجرایی بدهیم.

وی تصریح کرد:برای پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان باید هم راستا با یکدیگر حرکت کنیم چون این طرح فرادستگاهی است و مستلزم تشریک مساعی همه دستگاههای اجرایی و خدماتی است.

فاطمی افزود: با توجه به اینکه ۲۸ سایت نهضت مسکن ملی دارای قرارداد با شهرداری های استان است سازمان همیاری شهرداری ها باتوجه به رسالت خود آمادگی دارد به شهرداری هایی که مجری طرح آماده سازی نهضت ملی مسکن هستند همراهی کند.

میر محمد مودی مدیرکل راه و شهرسازی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: ۱۱۶ هزار و ۷۸۵ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن در این استان ثبت‌ نام کردند که از این تعداد ۴۰ هزار و ۹۷ نفر تأیید نهایی شده و برای تعداد ۲۴ هزار و ۲۹ واحد پروژه تعریف شده و ۲۱ هزار و ۸۳۸ واحد نیز تخصیص پروژه یافته است.

شایان ذکر است: هشتمین نشست ماهانه شهرداران در سال جاری با حضور شهرداران برای بررسی و گزارشات مربوط به حوزه فعالیت شهرداری ها و آخرین وضعیت عملیات آماده سازی ۲۸ سایت طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان برگزار گردید.

مطالب تصادفی پیشنهادی
سراسر نقاط شهر بشرویه‌ کارگاه‌ ساخت‌ و ساز شهرداری

انتهای پیام/
-