کد خبر : 7583
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۵۸
-
🔻 رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای خراسان جنوبی خبر داد:

کاهش ۶۰ درصدی بارندگی‌ها در خراسان جنوبی | کمترین بارش در سال زراعی جاری مربوط به بشرویه با ۲.۴ میلیمتر است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای استان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت: میزان بارندگی بلند مدت در ایستگاه‌های استان ۳۵.۸ میلیمتر بوده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، نخعی افزود: از ابتدای سال زارعی جاری تا امروز میانگین بارندگی در ایستگاه‌های مراکز شهرستان ها ۱۴.۳ میلیمتر ثبت شده است.

به گفته وی این رقم در مدت مشابه پارسال که ۲۶.۳ میلیمتر  بوده ۴۶ درصد و در بلندمدت  که ۳۵.۸ میلیمترثبت شده ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نخعی گفت: کمترین بارش در سال زراعی جاری مربوط به بشرویه با ۲.۴ میلیمتر و بیشترین بارندگی در سربیشه با ۲۸.۶ میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

 

 

وی بارندگی ثبت شده سال زراعی جاری در بیرجند را ۱۱.۵ میلیمتر اعلام کرد و گفت: بیرجند نسبت به پارسال با ثبت ۲۲.۹ میلیمتر بارندگی ۵۰ درصد و نسبت به بلندمدت با ثبت ۴۳.۴ میلیمتر بارندگی ۷۴ درصد کاهش بارندگی داشته است.

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای استان گفت: بیشترین کاهش بارندگی در سال زراعی جاری مربوط به بشرویه با ۸۸ درصد نسبت به سال گذشته بوده و ۹۱ درصد نسبت به میانگین بلندمدت اختصاص دارد.

به گفته وی اسدیه کمترین کاهش بارندگی با ۱۹.۳ میلیمتر ۹ درصد کاهش بارندگی را داشته است.

جواد نخعی به پیش بینی فصلی دما تا اردیهشت اشاره کرد و افزود: دما یک تا دو درجه در این مدت فرانرمال پیش بینی شده و گرمتر از سال پیش خواهد بود.

به گفته وی پیش بینی بارندگی‌ها نیز به شرط تثبیت نقشه‌ها و وجود رطوبت مناسب در جو، تا اردیبهشت آینده در حد نرمال خواهد بود.

وی گفت: حد نرمال بارندگی زمانی رخ خواهد داد که میانگین بارندگی استان در سال زراعی به ۶۷.۲۵ میلیمتر بارندگی برسد.

 

 

 

 

.

مطالب تصادفی پیشنهادی
ریزش کوه در 80 کیلومتری بشرویه در مسیر بشرویه - طبس

انتهای پیام/
-