کد خبر : 8451
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۳۵
-
🔻 دادستان بشرویه:

با ترک فعل درباره سگ های ولگرد برخورد می شود / سگ های ولگرد سطح شهر بشرویه باعث مزاحمت فراوان برای مردم شده است / در سال جاری حادثه خاصی در شهرستان بشرویه از طریق سگ های ولگرد رخ نداده است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز دادستان عمومی و انقلاب بشرویه از دستور قضایی مبنی بر جمع‌آوری سگ‌های ولگرد خبر داد و گفت: اگر اقدامات لازم در این زمینه انجام نشود، در قالب ترک فعل با مسوولان خاطی برخورد قانونی می‌شود.

احسان خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار بشرویه نیوز افزود: از ماه جاری مقرر شد که جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در دستور کار جدی شهرداری‌های ارسک و بشرویه قرار گیرد و در پایان هر ماه اقداماتشان را به مجموعه دادستانی ارسال کنند.

وی گفت: هفته گذشته به شهرداران بشرویه و ارسک مهلت دادیم که تا روز دوشنبه هفته جاری اقدامات خود را درخصوص اجرای بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها با توجه به اینکه وظیفه دفع حیوانات بلاصاحب از وظایف ذاتی شهرداری است، به این دادستانی ارسال کنند.

دادستان بشرویه تصریح کرد: اگر اقداماتی درخصوص جمع‌آوری سگ‌های ولگرد تاکنون انجام نشده باشد، در قالب ترک فعل با مسوولان خاطی برخورد خواهد شد.

وی افزود: در ادامه از سطح این شهرها بازدید خواهیم داشت برای اینکه ببینیم نتیجه اقدامات چگونه است.

خسروی عنوان کرد: از لحاظ قانونی اگر مشکل و آسیب خاصی از ناحیه سگ‌ها به افراد وارد شود و سگ‌ها صاحب داشته باشد به صاحب سگ رجوع می‌شود اما اگر سگ بلاصاحب باشد شهرداری موظف به پاسخگویی همه‌جانبه است.

وی گفت: در سال جاری حادثه خاصی در شهرستان بشرویه از طریق سگ‌های ولگرد رخ نداده اما وجود این حیوانات متاسفانه باعث مزاحمت‌های فراوان برای مردم شده است که با این دستور قضایی پیگیر هستیم جلوی این مزاحمت‌ها گرفته و آرامش مردم حفظ شود.

دادستان عمومی و انقلاب بشرویه با اشاره به اینکه در شهر بشرویه تعداد سگ‌های بلاصاحب بیشتر از شهر ارسک است افزود: چون سگ‌ها معمولا پایان شب در سطح شهر تردد دارند، وجودشان برای اطفال، جوانان و بانوان آسیب‌رسان است که پیگیری هستیم با ورود شهرداری‌ها آسیبی به مردم وارد نشود.

مطالب تصادفی پیشنهادی
نقش دانشجو در پیروزی انقلاب بیان شود

انتهای پیام/
-