کد خبر : 8512
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
-
🔻 رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی:

بهترین امکانات در اختیار مجریان انتخابات خراسان جنوبی قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز ؛ سید محمدرضا طالبی، رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی امروز در اولین جلسه ستاد انتخابات استان برای برگزاری دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که با حضور وبیناری فرمانداران برگزار شد اظهارداشت: در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اتفاقات بسیار خوبی افتاد و پیکربندی دستگاه ها و استقرار صندوق ها در شعب بموقع انجام شد و دستگاه های احراز هویت در ساعت مقرر روشن شدند که در این خصوص در کشور عملکرد بسیار خوبی داشتیم.

وی تصریح کرد: فرمانداران باید از مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی مناسبی داشته باشند تا با رفع نقاط ضعف ، نقاط قوت را تقویت کنند و حداقل یک کارگاه آموزشی یکی دو ساعته دیگر برای نمایندگان فرماندار برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه برای رأی دادن الزامی است، متذکر شد: افراد دارای شناسنامه های جلد قرمز(قدیمی) باید کد ملی خود را به همراه داشته باشند.

به گفته وی با وجود اطلاع رسانی بسیاری که توسط کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان ، صدا و سیما و رسانه های استان انجام شد، بعضی از افراد با مدارکی غیر از کارت ملی یا شناسنامه برای رأی دادن به شعب اخد رأی مراجعه می کردند.

طالبی با بیان این که در جلسات ستاد انتخابات شهرستان ها از دستگاه های خدمات رسان دعوت شده و بر مراقبت های لازم در این خصوص تأکید شود، اظهار داشت: تیم های عملیاتی دستگاه های خدمات رسان در روز برگزاری انتخابات باید به صورت آماده باش باشند.

وی با بیان این که همه پیش‌بینی ها و تغییرات لازم در زمان قطعی برق باید انجام شود، افزود: توزیع تعرفه‌های جدید هم انجام خواهد شد و در مدیریت توزیع تعرفه‌ها باید دقت لازم انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با تأکید بر این که مکان شعب اخذ رأی نباید تغییر کند، خاطرنشان کرد: در صورت وجود ضرورت باید دراین‌خصوص با ستاد انتخابات استان مکاتبه شود و قبل از هر تغییری در این زمینه زیرساخت‌های موردنظر بررسی شود.

به گفته وی درخواست‌های افزایش شعب، نیاز به پیگیری دارد.

طالبی با بیان اینکه نمایندگان نامزدها می توانند در جلسات هیئت های اجرایی و شعب اخذ رأی حضور داشته باشند، تصریح کرد: همه اقدامات مربوط به انتخابات باید بر اساس قانون انجام شود.

وی با اشاره به اعمال ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: باید بهترین امکانات در اختیار مجریان انتخابات قرار گیرد و عدم همکاری لازم در این زمینه پیگیری خواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان این که فرایندهای انتخابات باید در سامانه جامع انتخابات کشور بطور کامل و در زمان مشخص ثبت شود، افزود: صندوق های اخذ رأی رأس ساعت ۶ صبح مستقر و تا ساعت ۶ و نیم هم دستگاه های احراز هویت روشن و ساعت ۸ از هر صندوقی یک استعلام انجام شود.

طالبی تأکید کرد: همه فرآیندهای انتخابات باید به خوبی مستند سازی و برای کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان ارسال شود.

به گفته وی فرماندار بیرجند باید با برگزاری جلسه ای با حضور نمایندگان دستگاه های اطلاعاتی و قضایی و مسوولان ستادهای نامزدها، آنها را نسبت به مسایل مربوط به انتخابات توجیه کند.

شایان ذکر است؛ در ادامه این جلسه هر یک از فرمانداران شهرستان های استان مسایل مورد نظر و همچنین سئوالات خود را درخصوص برگزاری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده و مسوولان بخش های مرتبط هم توضیحات لازم را ارائه کردند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
نمایندگان مجلس نسبت به ایجاد تکالیف جدید برای دولت بدون پیش بینی منابع آن دقت نظر داشته باشند

انتهای پیام/
-