کد خبر : 204
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱:۳۴
-

احداث پایگاه امدادی با کمک خیر روستایی در بشرویه / اهدای زمینی برای نجات آسیب دیدگان

بشرویه – یک خیر روستایی قطعه زمینی به ارزش یک میلیارد ریال برای احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری در بشرویه اهدا کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، اجر و مزد انجام کارهای خیر بر کسی پوشیده نیست. این روزها عده زیادی در کنار انجام کارهای شخصی و روزمره خویش، به دنبال اقداماتی در راستای خیر رساندن به دیگران هستند.

یکی صدقه می‌دهد، یکی با اهدای خون، مایه زندگی اش را به دیگران هدیه می‌دهد و دیگری هم با نشاندن لبخند بر لب کودکی یتیم، حس انسان دوستی را به جامعه تزریق می‌کند.

در این بین افرادی هم هستند که با گام‌هایی بسیار ماندگار، کاری ارزشی از خود به جای می‌گذارند. اقداماتی که از دل بر می‌آید و برای همیشه به مردم جامعه خیر می‌رساند.

اهدای قطعه زمینی بامتراژ ۸۰۰ متر به ارزش یک میلیارد ریال برای ایجاد پایگاه امداد جاده‌ای هم حکایت کار خیر حاج محمد صفر علی زاده در بشرویه بوده که روزهای سرد شهروندان این دیار را گرمایی شیرین بخشیده است.

این خیر بزرگ خدمت به خلق را تنها هدف خود از اهدای این زمین می‌داند و معتقد است شایسته‌ترین سرنوشت را برای این قطعه زمین انتخاب کرده است.

طی مراسمی صبح دوشنبه به منظور ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انسان دوستی، با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی بشرویه از این انسان شریف تقدیر شد.

رئیس جمعیت هلال احمر بشرویه در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با اشاره به اهمیت وجود پایگاه در امدادرسانی بیان کرد: با توجه به کمبود پایگاه جاده‌ای در بشرویه، کار این عزیز، بسیار ارزشمند بوده و توشه‌ای اخروی برای وی است.

رمضانیان مقدم با اشاره به پیگیری‌های انجام شده توسط مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان جهت ساخت پایگاه امداد جاده‌ای در بشرویه بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های روستا و قرار گرفتن در محور جاده‌ی پرتردد بشرویه_ طبس امید است احداث این پایگاه با کمک‌های مردم و مسئولان تسریع شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر مکاتبات و اقدامات اولیه برای احداث پایگاه انجام شده که امید است عملیات اجرایی آن هم هر چه سریع‌تر با کمک مردم، خیرین و مسئولان آغاز شود.

رئیس جمعیت هلال احمر بشرویه افزود: ایجاد پایگاه امداد جاده‌ای در این مسیر نه تنها در راستای نجات مصدومین در تصادفات و حوادث جاده‌ای نقش مهمی ایفا می‌کند بلکه در امدادرسانی سریع و به موقع در حوادثی مانند سیل، زلزله و سایر حوادث طبیعی و غیر طبیعی اثرگذار است.

وی خواستار ترویج هر چه بیشتر فرهنگ انسانی و ارزشی در جامعه شد و اظهار کرد: بدون شک اقدام این خیر بزرگ علاوه بر مباحث معنوی، الگویی برای دیگران خواهد بود.

گفتنی است این پایگاه امداد و نجات بین شهری (جاده‌ای) در کیلومتر ۳۵ محور بشرویه _طبس، واقع در روستای اصفاک از توابع بخش مرکزی شهرستان بشرویه احداث خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر – کد خبر ۴۸۰۵۰۷۷

مطالب تصادفی پیشنهادی
هزار و ۸۳ طرح هادی روستایی در کشور افتتاح می‌شود

انتهای پیام/
-