کد خبر : 3907
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
-
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

تقویت روحیه ایثار و امید در بستر برگزاری یادواره های شهدا ضروری است | باید امید آفرینی مهم ترین خروجی این کنگره ها باشد

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، علی فرخنده ظهر امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱ در جمع مسئولان ستاد برگزاری کنگره شهدای بشرویه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 154 شهید شهرستان بشرویه بیان کرد: پیشرفت ها و آسایش کنونی جامعه مرهون خون هزاران شهید دفاع مقدس بوده که باید در راستای حفظ منزلت شهدا تلاش کنیم.

وی با اشاره به نقش بسزای یادواره های شهدا در ترویج فرهنگ شهادت، اظهار کرد: رسالت امروز ما پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی است و بر همین اساس برگزاری یادواره شهدا و همچنین بیان زندگی‌نامه و خاطرات آنان برای نوجوانان و جوانان تأثیر فوق‌العاده‌ای در مبارزه با تهاجم فرهنگی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم با اشاره به برگزاری سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه، خواستار حضور مشارکت حداکثری مردم در این برنامه شد و گفت: باید امیدآفرینی مهم ترین خروجی این کنگره باشد.
وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا روحیه ایثار و گذشت را در جامعه نهادینه می‌کند؛ گفت: تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی و شهدای هشت سال دفاع مقدس وظیفه همه مسئولان و آحاد مردم است که باید به آن اهتمامی جدی داشت چراکه شهدا سرمایه‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌شمار می‌آیند.
 فرخنده با اشاره به ویژگی و فضایل اخلاقی شهدا، بیان کرد: اخلاص، سر لوحه کار شهدا بوده که باید چاشنی کار همه مسئولان باشد.
وی با بیان اینکه خواستاریم برجسته سازی و معرفی مفاخر شهرستان در برگزاری کنگره مورد توجه قرار گیرد، گفت: برنامه اجرایی باید به گونه ای باشد که خروجی آن بر افکار عمومی و رفتار مردم اثر گذار باشد.
گفتنی است ؛ در این جلسه اعضای ستاد یادواره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه به بیان نظرات خود و روند اجرای برنامه‌ها پرداختند.
مطالب تصادفی پیشنهادی
تشریح اولویت های شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی در شهرستان بشرویه

انتهای پیام/
- منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی