کد خبر : 4279
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
-
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

ثبت ۱۱ پس لرزه در بشرویه | ۱۱۶ واحد مسکونی خسارت دیدند

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان ، آخوندی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از وقوع ۱۱ پس‌لرزه در شهرستان بشرویه خبر داد و گفت: در مجموع ۱۰۶ واحد مسکونی روستایی و ۱۰ واحد مسکن شهری خسارت جزئی (زیر ۴۰ درصد) دیده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه اکیپ های برآورد خسارت از شب گذشته خسارت های اولیه را بررسی کرده اند و بیش از 56 روستا را بازدید کردند، افزود: 15 واحد مسکونی در سه روستای بخش دستگردان خسارت دیده‌اند.

زلزله بشرویه

 

محمدعلی آخوندی  با بیان اینکه  در شهرستان بشرویه ۱۸ روستای خسارت دیده از محل زلزله شب گذشته داشته ایم که در این روستاها؛ ۱۱۶ واحد خسارت جزئی دیده اند، که از این تعداد ۱۰ واحد در شهر ارسک بوده است ، افزود زلزله شهرستان بشرویه تاکنون ۱۱ پس‌لرزه داشته است .

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۰۶ واحد مسکونی روستایی و ۱۰ واحد مسکن شهری خسارت جزئی دیده اند، گفت: خسارت جزئی یعنی زیر ۴۰ درصد؛ واحد تخریبی نداشته‌ایم.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گزارشی به دست ما رسیده که یک حسینیه هم ترک خورده است، همچنین تاکنون به تاسیسات زیر بنایی راه، جاده، برق و تلفن هم هیچ خسارتی واد نشده است.

وی خاطرنشان کرد: برآورد خسارات تکمیلی از امروز صبح چهارشنبه (۲۳ آذر) آغاز شده و پنج اکیب از بنیاد مسکن در منطقه حضور دارند که با مدیریت فرمانداری به مناطق مختلف اعزام شده‌اند.

لزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۱۷:۴۴ دیروز (۲۲ آذر) در عمق ۱۱ کیلومتری زمین حوالی بشرویه را لرزاند که این زلزله در شهرستان‌ طبس هم نیز احساس شد.


انتهای پیام/
- خبرگزاری شبستانبرچسب ها :

ناموجود