کد خبر : 4500
تاریخ انتشار : جمعه ۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
-
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

شناسایی توانمندی ها و ظرفیت های روستا با تولیدمحور کردن روستاها امکان پذیر است | قول مساعد برای تامین زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی بانوان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز به نقل از تسنیم؛ فرشته اسدزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اظهار داشت: در راستای بهره‌‌برداری از توانمندی و ظرفیت‌های بالقوه بانوان به ویژه در حوزه کارآفرینی و به طور خاص در صنایع دستی، برنامه‌ریزی ویژه انجام گرفته و خیلی از دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره کل فنی و حرفه‌ای و غیره در اجرای این برنامه‌ها همراه ما هستند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به شکوه حضور مردم در مراسم استقبال از رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: رسانه استانی بهترین فرصت برای ابراز تشکر و تقدیر از حضور خانواده‌ها به ویژه بانوان و یکایک مردم استان است که مثل همیشه با حضور مهربانانه در میزبانی و استقبال از رئیس جمهور و هیئت همراه خوش درخشیدند.

اسدزاده افزود: لازم می‌دانم از بانوان عزیز در شهرها و روستاها به ویژه دختران دانش‌آموز که در میزبانی از معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نمایش بسیار زیبایی از توانایی‌ها، ظرفیت‌های علمی و هنری و ورزشی خود را ارائه دادند، تشکر کنم.

وی با اشاره به استقبال بانوان و صحنه‌های عاطفی که در شهرستان نهبندان رقم خورد، بیان کرد: این حضور و تجلی نشان از درک مردم استان دارد که می‌دانند حضور رئیس جمهور چقدر برای استان و شهرستان ارزشمند است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ذکر کرد: در نشستی که با بانوان استان در حضور خزعلی داشتیم عمده مباحث مطرح شده بانوان ما نیازهای درمانی و زیرساخت‌های بهداشتی و توجه به بحث نشاط و سلامت بانوان بود که با توجه به اینکه در این سفر همزمان میزبان کاظمی‌پور، معاون توسعه ورزش بانوان نیز بودیم، قول‌های مساعدی گرفته شد که امیدواریم در آینده نزدیک عینیت آن را در استان ببینیم.

وی در مورد شیوه اختصاص اعتبارات نیز گفت: توسعه خراسان جنوبی قسمتی از توسعه ملی است و ما نباید از ریل‌گذاری از مسیر توسعه کشور که اتفاق می‌افتد منحرف شویم.

اسدزاده با تأکید بر اینکه توسعه کشور باید مبتنی بر سند آمایش سرزمین باشد تا نسل‌های آینده که بعد از ما قرار است این راه را ادامه دهند یک جهت و افق داشته باشند، تصریح کرد: ما هم در دفتر امور بانوان سند آمایش سرزمین را مدنظر داریم.

به گفته وی در بند هفتم راهبردها و سیاست‌های سرزمینی به ارتقای سلامت و مهارت، انگیزش سرمایه انسانی و جوانی جمعیت اشاره شده و ما در این سفر تلاش کردیم این مبحث دیده شود مخصوصاً در بحث پویایی انسانی و جوانی جمعیت مبحث سلامت بانوان بسیار مهم بود که مورد تأکید خانم خزعلی هم بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در اسناد بالادستی به حفظ و جذب جمعیت در روستاها با تأکید بر ارتقای و پویایی و ماهیت تولید محور کردن روستاها اشاره شده، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستاییان ما مرزبانان شرق کشور هستند، لذا آنچه برای عشایر و بانوان روستایی در شهرستان‌های مرزی رقم می‌خورد، نباید جدا از بحث‌های ملی باشد.

اسدزاده اضافه کرد: نگهداشت بانوان در روستا و ارتقای سطح آرامش و آسایش خانواده‌های روستایی و برگشت بعضی از عزیزان که برای اشتغال‌های ناپایدار به شهرها مهاجرت کرده‌اند، خیال ما را از امنیت مناطق مرزی راحت می‌کند و این موضوع در بند شانزدهم سیاست‌های آمایش سرزمینی دیده شده است.

به گفته وی تولید محور کردن روستاها ما را به این سمت می‌برد که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخل روستا را شناسایی کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت متشنجی که بعضی از غافلان و ناآگاهان در سراسر کشور ایجاد کرده‌اند، و آن را به گوشه گوشه ایران تعمیم می‌دهند و ادعا می‌کردند که ایرانی‌ها نمی‌خواهند همراه دولت و نظام باشند، خدا را شاکریم که مردم با حضور و استقبال گرم خود اعلام کردند که عاشقانه پای نظام هستند.

اسدزاده به اهم مصوبات سفر معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور اشاره و بیان کرد: مهمترین عناوین مطالبات ما که به صورت خاص در این سفر اشاره شده توسعه بازارچه‌های صنایع دستی در سطح شهرستان‌ها، بازارچه‌های عفاف و حجاب، تأمین پزشک متخصص زنان و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی ویژه بانوان و همچنین ساخت مجتمع‌های فرهنگی، تفریحی آموزشی بانوان (پارک‌های بانوان) بود تا احساس آرامش و نشاط بیشتری را برای خانواده‌ها به همراه داشته باشد.

وی اضافه کرد: در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان نیز امیدواریم از اثرات خوب این سفر در زیرساخت‌های نگهداری و درمان زنان آسیب دیده و مباحث توانمندسازی مواردی را به عینیت برسانیم.

به گفته وی یکی از مطالبات جدی دختران استان از معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بحث زیرساخت‌های ورزشی و امکانات ورزشی بانوان بود که قول مساعد ایشان را به همراه داشت.

مطالب تصادفی پیشنهادی
آغاز بکار نمایشگاه " زن، ایده توانمندی و تولید " در بشرویه

انتهای پیام/
-