کد خبر : 5484
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲
-
به مناسبت روز خبرنگار:

تجلیل از اهالی خبر و رسانه بشرویه | اسماعیلی: در چند سال اخیر شاهد اقدامات و اتفاقات خوبی در حوزه خبر و رسانه شهرستان بوده ایم

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز صبح امروز به مناسبت روز خبرنگار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بشرویه با برگزاری نشستی از تلاش های خبرنگاران و اهالی هنر و رسانه تقدیر و تشکر نمودند.

در این دورهمی، شهردار بشرویه با اشاره به اینکه این نشست بعلت دورشدن از فضای رسمی و ارائه گزارش و صرفا به جهت تجلیل از زحمات خبرنگاران و اهالی رسانه در محل خانه بومگردی پناهی تشکیل شده است، از اقدامات و تلاش خبرنگاران قدردانی نمود و اظهار داشت: در شرایطی که دشمن به دنبال ایجاد حس ناامیدی است، تبیین خدمات صورت گرفته باید در دستورکار قرار گیرد و موضوعات تشریح گردد.

حسین بلالی با تاکید بر اینکه باید واقعیت ها و گزارش صحیح عملکردها به شهروندان و مردم گفته شود، افزود: در حوزه اقدامات شهرداری، مردم بهترین قاضی و ناظر هستند؛ چرا که خودشان کار را می‌بینند و ما هم دنبال غلو کردن و اغراق در گزارش عملکرد نیستیم؛ ولیکن با این وجود در فضای مجازی خیلی راحت مطلب ناصحیح گفته میشود و حتی گاها مشاهده میشود که بسیاری از افراد هم به دنبال حقیقت موضوع نیستند.

محمدرضا وکیل زاده عضو شورای اسلامی شهر بشرویه نیز ضمن تبریک روز خبرنگار؛ با بیان اینکه خبرنگاران نقش دیده بانی در جامعه دارند، گفت: خبرنگار باید برای بهبود امور نقاط ضعف و قوت را منعکس نماید و ما تاجایی که رصد میکنیم خبرنگاران هیچ‌وقت اشتباهی نکرده و کار حرفه ای خودشان را تاکنون پیگیری کرده اند.

در این مراسم هر یک خبرنگاران و اهالی رسانه به بیان مباحث، مشکلات و درخواست های خود پرداختند؛ در ادامه مراسم مهندس اسماعیلی اول رئیس شورای اسلامی شهرستان و نایب رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه از حضور و فعالیت خبرنگاران در همه صحنه ها تقدیر و تشکر نمود و روز خبرنگار و یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی داشت.

محمد اسماعیلی اول، با اشاره به اهمیت و حساسیت نقش و وظیفه خبرنگاران؛ حوزه خبر را مرکب از اطلاع رسانی، تشریح، تبیین و مستندسازی موضوعات دانست و افزود: علیرغم اقدامات و فعالیتهای چشمگیر صورت گرفته در حوزه خبر و رسانه که جای تشکر نیز دارد، اما در این حوزه در شهرستان ضعف داریم و لازم است خبرنگاران و اهالی رسانه صرفا به محیط های کاربری شبکه های اجتماعی اکتفا نکنند و اخبار را در خبرگزاری ها و پایگاههای خبری معتبر و موثق منتشر نمایند.

عضو خانه مطبوعات استان خراسان جنوبی افزود: متاسفانه تا مادامیکه اخبار صرفا در سطح کانالها و گروهها مخابره شود، از حوزه شهر و منطقه و استان فراتر نخواهد رفت؛ فلذا می طلبد خبرنگاران شهرستان و علاقمندان به حوزه خبر و رسانه با خبرگزاری ها و پایگاه های خبری معتبر ارتباط برقرار نموده و اخبار را در آن مراجع منتشر و منعکس نمایند تا اخبار در دسترس عموم قرار گیرد. وی افزود: در چند سال اخیر شاهد اقدامات و اتفاقات خوبی در حوزه خبر و رسانه شهرستان بوده ایم که این ظرفیتها روز به روز در حال گسترش است.

مهندس اسماعیلی اول (مدیر مسئول پایگاه خبری بشرویه نیوز) با اشاره به نشست ۵ ساعته استاندار با رسانه های برتر استان در روز خبرنگار، افزود: در این مراسم مدیران رسانه ها و خبرنگاران درخواستها، دغدغه ها و مشکلات خود را در حضور استاندار مطرح نمودند. وی با ابراز خرسندی از نگاه ویژه استاندار و دولت به حوزه خبر، مطبوعات و رسانه افزود: در این جلسه موضوعات و مشکلات مهم خبرنگاران مطرح گردید که استاندار و مدیرکل ارشاد در خصوص مسائل مطروحه و پیگیری آن قول مساعد دادند.

اسماعیلی اول با بیان اینکه در حال حاضر خدمات به خبرنگاران و ارزیابی فعالیت صرفا از طریق سامانه جامع رسانه های کشور انجام میشود؛ از خبرنگاران خواست به منظور استفاده از خدمات و مزایای خبرنگاری و ارزیابی فعالیت شان، در سامانه مزبور ثبت نام کنند و نسبت به تکمیل پرونده خبرنگاری خود اقدام نمایند.

 

 

در پایان مراسم اهالی خبر و رسانه توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

مطالب تصادفی پیشنهادی
مسئولان استانی اراده ای بر حل مشکل زمین و مسکن در بشرویه ندارند

انتهای پیام/
-