کد خبر : 5709
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۱
-
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت:

جلالی: تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت می‌ماند | به صلاح نیست که بخش تجارت از وزارت صمت جدا و وزارت بازرگانی تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم که تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت می‌ماند و در این مجلس به جایی نمی‌رسد. حجت الاسلام حسین جلالی درباره تشکیل وزارت بازرگانی، بیان کرد: به صلاح نیست که بخش تجارت از وزارت صمت جدا و وزارت بازرگانی تشکیل شود.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم که تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت می‌ماند و در این مجلس به جایی نمی‌رسد.

حجت الاسلام حسین جلالی درباره تشکیل وزارت بازرگانی، بیان کرد: به صلاح نیست که بخش تجارت از وزارت صمت جدا و وزارت بازرگانی تشکیل شود.

وی یادآور شد: ما معمولاً به صورت آزمون و خطا پیش می‌رویم و به همین علت یک روز به سمت کوچک سازی و چابک سازی دولت می‌رویم و روزی دیگر هم تصمیم به گسترش و توسعه ساختار دولت می‌گیریم.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این رویه که یک بار وزارتخانه‌ای را ادغام و یک بار دیگر تفکیک می‌کنیم، منطبق بر کار علمی و تخصصی نیست و اگر این کار علمی بود، تاکنون جواب می‌داد.

جلالی متذکر شد: از سوی دیگر در زمان بررسی لایحه تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس خلاف قانون عمل شد، چرا که تشکیل وزارت بازرگانی دوسوم رأی می‌خواست، اما رئیس جلسه گفت تفکیک، تأسیس نیست و چون این کار گسترش و تأسیس محسوب نمی‌شود، دوسوم رأی نمی‌خواهد و صرفاً بخشی به وزارت صمت الحاق شده و الان می‌خواهیم آن را جدا کنیم. این در حالی است که باید دوسوم آرای نمایندگان مجلس درباره این موضوع اخذ می‌شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تشکیل وزارت بازرگانی زیرساخت جداگانه و ساختارهای خاص خودش را می‌خواهد و نیازمند ساختمان و منابع انسانی مجزایی است و هزینه بر است.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما نباید به مسائل به صورت مقطعی نگاه کنیم و باید آینده را هم ببینیم. معمولاً زمانی که تحریم هستیم و کمبود دلار داریم، بحث ادغام وزارتخانه‌ها را مطرح می‌کنیم و زمانی که دستمان باز می‌شود و دلار به خوبی می‌آید، بحث تفکیک را مطرح می‌کنیم.

جلالی اظهار داشت: اگر قرار به تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی باشد، وزارتخانه‌های دیگری مانند جهاد کشاورزی، ورزش و راه و شهرسازی هم چنین مطالبه‌ای را مطرح می‌کنند و خواستار تفکیک می‌شوند.

وی گفت: معتقدم که تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت می‌ماند و در این مجلس به جایی نمی‌رسد. تشکیل وزارت بازرگانی در دولت هم موافقان و مخالفانی دارد و علی آبادی، وزیر صمت هم با این موضوع مخالف است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
امام جمعه بشرویه خواستار ارتقای بیمارستان از 32 به 100 تختخوابی شد

انتهای پیام/
-