کد خبر : 8505
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۷:۳۰
-
🔻 مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی:

« بشرویه » رکورددار خرید گندم تضمینی در خراسان جنوبی وکیل زاده: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش داشته است

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: بیشترین گندم خریداری شده در این مدت مربوط به شهرستان بشرویه با ۳ هزار و ۲۸۷ تن است.

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی؛ این روزها عشوه خوشه‌های طلایی گندم بیش‌ازپیش در این گرمای تابستان خریدار دارد و بیش از همه هم این گندم‌کاران هستند که ناز رقص دانه‌هایی طلایی گندم را در دشت‌های سراسر برکت خراسان جنوبی می‌خرند.

این همه ناز و عشوه خوشه‌های طلایی گندم به برکت باران‌های بهاری است و همه به‌ویژه گندم‌کاران از این همه برکتی که به‌واسطه برکت باران نصیبشان شده خرسند و شکرگزار خدای گندم این قوت لایموت مردم و این محصولات راهبردی ایران‌زمین اند.این روزها در کنار برداشت این محصول بابرکت خرید تضمینی آن نیز توسط تعاون روستایی در حال انجام است.

اما گویا عشوه گیری خوشه‌های طلایی گندم در بشرویه بیش از دیگر نقاط خراسان جنوبی بوده است به طور که خرید تضمینی گندم در این شهرستان ۵۰ درصد بیش از سال قبل در این همین مدت بوده است.

آن طور که رسول وکیل‌زاده، مسوول تعاون روستایی بشرویه اعلام کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی از آغاز فصل برداشت تاکنون، ۳ هزار و ۱۷۹ تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان بشرویه خریداری شده که این میزان گندم در ۲ مرکز خرید شرکت‌تعاونی روستایی اسلام و شرکت‌تعاونی روستایی امام رضا(ع) تحویل شده است.

بنا به گفته سید حسن رضوی، مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی از آغاز فصل خرید تضمینی گندم تا کنون حدود ۱۳ هزار تن محصول از گندم‌کاران استان خریداری شده است.وی گفت: ۱۵ مرکز تعاونی خرید گندم درستان فعال است که از اول خرداد گندم کشاورزان را تحویل می‌گیرند.

رضوی افزود: بیشترین گندم خریداری شده در این مدت مربوط به شهرستان بشرویه با ۳ هزار و ۲۸۷ تن است.

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال به دلیل طولانی‌تر شدن بارندگی‌های بهاره، فصل برداشت گندم نیز در خراسان جنوبی با تأخیر شروع شده است افزود: امسال محصول گندم کشاورزان بسته به مرغوبیت محصول به طور میانگین کیلویی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود.

امسال در خراسان جنوبی حدود ۱۸ هزار هکتار زیر کشت گندم است.

مطالب تصادفی پیشنهادی
بازدید آموزشی تشکل های تعاون روستایی از شرکت تعاونی روستایی اسلام بشرویه

انتهای پیام/
-