کد خبر : 2311
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
-

سرچاهی: اجرای طرح «باغچه های سلامت خانگی» در روستاهای بشرویه

پایگاه خبری تحلیلی بشرویه نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان؛ سرچاهی در خصوص اجرای طرح «باغچه های سلامت خانگی» در روستاهای بشرویه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون این طرح در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ مترمربع اجرا شده است و ۱۷۰ نفر از زنان روستایی از آموزش های این طرح بهره برده اند.

«حسین سرچاهی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند اظهار کرد: طرح باغچه ای سلامت خانگی در سال ۱۳۹۹ با هدف تولید و مصرف محصولاتی سالم در تعدادی از روستاهای شهرستان بشرویه به اجرا در آمده است.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه در ادامه بیان کرد: سال گذشته ۱۵۰ نفر از زنان روستایی در راستای اجرای طرح باغچه های سلامت خانگی آموزش های لازم را دیدند و اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال درآمدزایی داشتند.

وی با اشاره به اجرای طرح باغچه های سلامت خانگی در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون این طرح در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ مترمربع اجرا شده است و ۱۷۰ نفر از زنان روستایی از آموزش های این طرح بهره برده اند.

سرچاهی ادامه داد: محصولات تولیدی این باغچه ها شامل انواع سبزیجات و صیفی جات است که روانه بازارهای فروش می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه در پایان با بیان اینکه اجرای این طرح باعث افزایش میزان اشتغال در روستاها می شود، افزود: با توجه به وجود منابع پایه از جمله خاک مناسب شاهد افزایش میزان استقبال زنان روستایی این شهرستان از اجرای این طرح هستیم.

پایان پیام/۵۷۳


انتهای پیام/
-برچسب ها :

ناموجود