کد خبر : 3373
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
-
امام جمعه بشرویه :

در فتنه‌ی اخیر هویت‌ها نمایان شد |

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مورخ ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱ مصادف با ۱۶ ربیع الثانی ۱۴۴۴ به امامت حجت الاسلام زارعی امام جمعه شهرستان و با حضور کم نظیر مردم ولایی و شهیدپرور بشرویه و جمعی از بسیجیان، دانش آموزان، فرهنگیان و مسئولین ادارات در محل مسجدجامع میدان برگزار شد.

 

حجت الاسلام زارعی امام جمعه بشرویه در خطبه اول ضمن سفارش و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، انجام واجبات و دوری از محرمات، ادامه سلسله مباحث پیرامون تقوا، به تشریح یکی دیگر از اقسام تقوا پرداخت و گفت: یکی از اقسام تقوا، تقوای در خانواده و زندگی است، تقوای در خانواده به این معناست که دستورات الهی را در زندگی و خانواده رعایت کنیم که نتیجه آن رسیدن به آرامش در زندگی و سلامت جامعه و زندگی می باشد.

وی آرامش را یکی از گمشده های امروزه انسان دانست و گفت: انسان ها همیشه برای رسیدن به آرامش بدنبال راهکارهای مختلف هستند و برای این هدف شان بعضا هزینه می‌کنند و راه ها و طرق مختلف را انتخاب می کنند اما غافل از اینکه رسیدن به آرامش در گرو رعایت دستورات الهی و نسخه‌هایی که می باشد که خداوندمتعال در قرآن کریم به آنها سفارش نموده است.

رعایت تقوا، ازدواج سالم و تشکیل خانواده بر مبنای دستورات الهی یکی از راه های رسیدن به آرامش است که نتیجه آن مودت و محبت است. 

علامه طباطبایی می فرماید: مودت دوستی در قلب و رحمت دوستی در عمل است که زن و شوهر در عمل، با رفتار و گفتار مناسب و هدیه دادن رحمت را در زندگی ایجاد می کنند.

رسول خدا( صلی الله علیه و آله و سلم) نیز در باب محبت به زن می فرمایند:قَوْلُ الرَّجُلِ لِلْمَرْأَةِ إِنِّی‏ أُحِبُّکِ‏ لَا یَذْهَبُ مِنْ قَلْبِهَا أَبَداً»؛ مردی که به همسرش بگوید دوستت دارم، چنان در قلبش می‌نشیند که هیچ‌گاه از بین نمی‌رود و تنها جمله ای است که زن از تکرار آن لذت می برد.

پیامبر(ص) در حدیث دیگری می فرمایند: سعادت مرد در این است که همسر او سه ویژگی داشته باشد:إِذَا نَظَرَ إِلَيْهَا سَرَّتْهُ وَ إِذَا غَابَ عَنْهَا حَفِظَتْهُ وَ إِذَا أَمَرَهَا أَطَاعَتْهُ

هرگاه به او بنگرد مسرور و شادش گرداند و در هنگام عدم حضور او، از خود و اموال شوهرش مراقبت كند و آن‌گاه كه به او امر كند اطاعت نمايد.

امام جمعه بشرویه در شروع خطبه دوم ضمن تقدیر و تشکر از حضور تاریخی ملت فهیم و وفادار ایران عزیز و همشهریان بزرگوار در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان در خصوص این حماسه عظیم سراسری اظهار نمود: ملت بزرگ ایران بعد از گذشت هفته ها از فتنه و آشوب داعشیان وطنی و اغتشاشگران داخلی و خارجی در ۱۳ آبان، سیلی محکمی بر چهره نفاق، فتنه و استکبار زدند.

این حرکت پر معنا و مفهومی ملت عزیز ایران جای تقدیر و تشکر دارد؛ تشکر واقعی را باید مسئولین دولتمردان از این ملت غیور داشته باشند و با خدمت خالصانه و سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی و معیشت مردم با فقر و فساد و تبعیض که زیبنده این نظام و این ملت نیست، به شدت مبارزه کنند و امیدوار هستیم که دولت سیزدهم که دغدغه خدمت به محرومین را دارند در اهدافشان موفق باشد.

خطیب نمازجمعه بشرویه با اشاره به ۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی، یکی از پرتکرارترین مطالبات فرهنگی رهبر فرزانه انقلاب در سه دهه اخیر را مقوله کتاب و کتابخوانی دانست و افزود: متاسفانه باید عرض کنیم این مطالبه اکید حضرت آقا مورد غفلت قرار گرفته است که در این باره در بیانی مقام معظم رهبری می فرمایند:《من هر زمانی که بیاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می اُفتم، قلبا غمگین و متاسف می‌شوم و از بس درباره این مسئله گفته‌ام، وقتی می خواهم دوباره یادآوری کنم دچار تردید می‌شوم که این دیگر جزو گفتار لغو نباشد.》

کشورهایی که پیشرفت کرده اند سرانه‌ی مطالعه‌ی آنان خیلی بالا هست که امیدواریم این فرهنگ در کشور ما احیا بشود.

حجت الاسلام زارعی در ادامه ضمن اشاره به اغتشاشات اخیر به تشریح ابعاد آن پرداخت و خاطرنشان کرد: امروز ابعاد گسترده این اغتشاشات بر همه ملت ایران روشن شد؛

این اغتشاشات یک جنگ شناختی و ترکیبی بود که دشمن تمام توان و دارایی خود را به صحنه آورد و همه مهره های داخلی و خارجی خود را سوزاند؛

علیرغم همه تلخی ها و آسیب هایی که به نظام وارد شد اما این فتنه نقاب از چهره نفاق برداشت و قشر خاکستری هویت و ماهیت اصلی خود را نشان داد.

وی در پایان با توجه به نزدیک شدن فصل زمستان از همشهریان توجه به ایمنی های لازم جهت گرمایش منازل و نیز صرفه جویی در مصرف گاز را خواستار شد.

مطالب تصادفی پیشنهادی
اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت به ارمغان آوردن تعهد به آیندگان است

انتهای پیام/
-