کد خبر : 3442
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
-
طی مراسمی با حضور فرماندار و اعضای شورای آرد و نان انجام شد:

تقدیر از نانوایان بشرویه و گرامیداشت روز نان | گلایه مردم از پایین بودن کیفیت نان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حسن علی زاده صبح دوشنبه (۲۳ آبان) در جلسه با شورای آرد و نان شهرستان بشرویه که به‌ مناسبت روز ملی نان برگزار شد، اظهار داشت: در دین مبین اسلام تاکید خاصی به بحث نان شده است.

فرماندار بشرویه با بیان اینکه دین مبین اسلام، سفارش‌های زیادی درباره نان و احترام به آن دارد، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرمایند که اگر نان نبود، نه نماز می‌خواندیم و نه روزه می‌گرفتیم و نه واجبات پروردگارمان را انجام می‌دادیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از جامعه و مردم شهرستان در فضای مجازی و یا مراجعه حضوری از کیفیت نان گلایه دارند، ادامه داد: این گلایه به حق است چرا که نان از ضرورت های سفره مردم محسوب می شود.

علی زاده بیان کرد: مشکلات نانوایان را نیز می دانیم اما تدبیر و‌ همت نانوایان را می طلبد تا در افزایش کیفیت و نحوه توزیع و عرضه به مردم تغییر ملموس داشته باشند و در نهایت ما رضایتمندی مردم را نیز شاهد باشیم.

محمد اسماعیلی اول رئیس شورای اسلامی شهرستان و عضو کارگروه آرد و نان بشرویه هم در این جلسه گفت: بحث پیگیری مشکلات و انعکاس مسائل و قوانین دست و پاگیر در حوزه نانوایی ها به ویژه مسئله بیمه تامین اجتماعی و برقراری سختی کار نانوایان را در دستور کار داریم.

وی با بیان اينکه برنامه تکریم نانوایان اقدامی بدیع در استان خراسان جنوبی و تقریبا در سطح ملی است، افزود: تکریم نانوایان و گرامیداشت روز نان در شهرستان بشرویه به عنوان کار نو و جدیدی بود که اجرایی شد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان بشرویه نیز در این خصوص اظهار داشت: گرامیداشت روز نان و تکریم نانوایان با توجه به اهمیت موضوع و زحمات این عزیزان برای اولین بار در سطح شهرستان و به پیشنهاد جهادکشاورزی به عنوان دبیر کارگروه و شورای آرد و نان با هماهنگی فرمانداری و اتاق اصناف و مجموعه شورای آرد و نان عملیاتی شد.

حسین سرچاهی افزود: امیدواریم این تقدیرها و ارج گذاشتن ها در برابر زحمات شبانه روزی و مشکلات و مسائلی که نانوایان با آن مواجه هستند، باعث ایجاد انگیزه در نانوایان و همچنین حفظ شان و جایگاه این عزیزان که نان سفره شهروندان را تامین میکنند، گردد.

وی در ادامه برای کلیه نانوایان سطح شهرستان آرزوی توفیق و سلامتی نمود و برای آقای کربلایی رضا نامور ، نانوای خوشنام و مجرب که اخیرا به رحمت خدا رفته اند از درگاه الهی طلب مغفرت و آمرزش مسئلت داشت.

در ادامه تعدادی از نانوایان حاضر در جلسه به بیان مشکلات و مسائل پیش و روی حوزه آرد و نان و مشکلات حوزه نانوایی ها پرداختند و از مجموعه مدیریتی و مسئولین حاضر تقاضا و درخواست پیگیری موضوعات را داشتند که در این خصوص قول های مساعدی نیز جهت پیگیری داده شد.

در پایان این مراسم از تمامی نانوایان شهرستان قدردانی و دو نانوایی آقایان جلالیان و غلامپور بر اساس شاخصه هایی همچون رضایت شهروندی، کیفیت نان، تعداد روزهای مرخصی و کمترین تخلفات به عنوان نانوایی های برتر معرفی شدند ، علی زاده همچنین بااشاره به سختی های کار نانوایان از زحمات آنها قدردانی نمود.

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
مردم ولایی شهرستان بشرویه جنایات اخیر در حرم احمد بن موسی(ع) شاهچراغ را محکوم کردند

انتهای پیام/
- خبرنگار: سوسن مقصودلونژاد