کد خبر : 3442
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
-
طی مراسمی با حضور فرماندار و اعضای شورای آرد و نان انجام شد:

تقدیر از نانوایان بشرویه و گرامیداشت روز نان | گلایه مردم از پایین بودن کیفیت نان

به گزارش پایگاه خبری بشرویه نیوز حسن علی زاده صبح دوشنبه (۲۳ آبان) در جلسه با شورای آرد و نان شهرستان بشرویه که به‌ مناسبت روز ملی نان برگزار شد، اظهار داشت: در دین مبین اسلام تاکید خاصی به بحث نان شده است.

فرماندار بشرویه با بیان اینکه دین مبین اسلام، سفارش‌های زیادی درباره نان و احترام به آن دارد، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرمایند که اگر نان نبود، نه نماز می‌خواندیم و نه روزه می‌گرفتیم و نه واجبات پروردگارمان را انجام می‌دادیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از جامعه و مردم شهرستان در فضای مجازی و یا مراجعه حضوری از کیفیت نان گلایه دارند، ادامه داد: این گلایه به حق است چرا که نان از ضرورت های سفره مردم محسوب می شود.

علی زاده بیان کرد: مشکلات نانوایان را نیز می دانیم اما تدبیر و‌ همت نانوایان را می طلبد تا در افزایش کیفیت و نحوه توزیع و عرضه به مردم تغییر ملموس داشته باشند و در نهایت ما رضایتمندی مردم را نیز شاهد باشیم.

محمد اسماعیلی اول رئیس شورای اسلامی شهرستان و عضو کارگروه آرد و نان بشرویه هم در این جلسه گفت: بحث پیگیری مشکلات و انعکاس مسائل و قوانین دست و پاگیر در حوزه نانوایی ها به ویژه مسئله بیمه تامین اجتماعی و برقراری سختی کار نانوایان را در دستور کار داریم.

وی با بیان اينکه برنامه تکریم نانوایان اقدامی بدیع در استان خراسان جنوبی و تقریبا در سطح ملی است، افزود: تکریم نانوایان و گرامیداشت روز نان در شهرستان بشرویه به عنوان کار نو و جدیدی بود که اجرایی شد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان بشرویه نیز در این خصوص اظهار داشت: گرامیداشت روز نان و تکریم نانوایان با توجه به اهمیت موضوع و زحمات این عزیزان برای اولین بار در سطح شهرستان و به پیشنهاد جهادکشاورزی به عنوان دبیر کارگروه و شورای آرد و نان با هماهنگی فرمانداری و اتاق اصناف و مجموعه شورای آرد و نان عملیاتی شد.

حسین سرچاهی افزود: امیدواریم این تقدیرها و ارج گذاشتن ها در برابر زحمات شبانه روزی و مشکلات و مسائلی که نانوایان با آن مواجه هستند، باعث ایجاد انگیزه در نانوایان و همچنین حفظ شان و جایگاه این عزیزان که نان سفره شهروندان را تامین میکنند، گردد.

وی در ادامه برای کلیه نانوایان سطح شهرستان آرزوی توفیق و سلامتی نمود و برای آقای کربلایی رضا نامور ، نانوای خوشنام و مجرب که اخیرا به رحمت خدا رفته اند از درگاه الهی طلب مغفرت و آمرزش مسئلت داشت.

در ادامه تعدادی از نانوایان حاضر در جلسه به بیان مشکلات و مسائل پیش و روی حوزه آرد و نان و مشکلات حوزه نانوایی ها پرداختند و از مجموعه مدیریتی و مسئولین حاضر تقاضا و درخواست پیگیری موضوعات را داشتند که در این خصوص قول های مساعدی نیز جهت پیگیری داده شد.

در پایان این مراسم از تمامی نانوایان شهرستان قدردانی و دو نانوایی آقایان جلالیان و غلامپور بر اساس شاخصه هایی همچون رضایت شهروندی، کیفیت نان، تعداد روزهای مرخصی و کمترین تخلفات به عنوان نانوایی های برتر معرفی شدند ، علی زاده همچنین بااشاره به سختی های کار نانوایان از زحمات آنها قدردانی نمود.

 

مطالب تصادفی پیشنهادی
اختصاص ۶۹ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان بشرویه

انتهای پیام/
- خبرنگار: سوسن مقصودلونژاد